Amerika’nın önde gelen dijital pazarlama ajanslarından Performics’in Stratejiden Sorumlu Başkanı Burcu Ağma, dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı Consumer Electronics Show’da( CES 2021) yapay zekâ ve pazarlama konulu bir konuşma yaparak dikkatleri üzerine çekti. Peki Burcu Ağma kimdir?

Burcu Ağma, Vice President of Strategic Planning & Insights rolü ile Performics’in Amerika ekibinde Fortune 500 markaların üst düzey yöneticilerine dijital data analizi ile müşteriyi anlamak ve edinilen bilgileri performans ve gelire çevirmek üzerine stratejik danışmanlık vermektedir. 2019 yılında Microsoft Advertising tarafından Amerika’da “Yılın Yöneticisi” seçildi. 

CES, Adweek, Vivatechnology ve Cannes Lions gibi sektörün önde gelen konferanslarına konuşmacı olarak katılan Burcu Ağma, dijital pazarlama dünyasında başarılı olmanın bilimsel ve analitik yöntemlerini sektörle paylaşıyor.  Performics araştırma ünitesi Intent Lab’in globalde proje liderliğini de yapan Ağma, Microsoft ve Google gibi platformlarla ortak çalışarak sektöre yeni araştırmalar kazandırıyor. 

Northwestern Üniversitesi’nde Integrated Marketing Communications üzerine yüksek lisans yapan Burcu Ağma, Northwestern Kellogg’da da Media Management üzerine yan dal yaptı.