İNGİLTERE’NİN YENİ KORKUSU FAİZ ARTIŞI

KOBİ Postası

Düşük faiz döneminde yapılan borçlanmanın ileride geri ödemelerde sıkıntı yaşanacağı vurgulanırken, devlet borçlanmasının kontrol altında tutulması gerektiği belirtiliyor.

Brexit ve korona virüsün etkisiyle sıkıntılı bir dönem geçiren İngiliz ekonomisi şimdide olası faiz artışının getireceği riskleri tartışıyor. Yüksek faiz oranları devlet borcunu geri ödeme maliyetini artırabileceği uyarısı yapılıyor. İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, yüksek Faiz oranlarının bir gün devlet borcunu ödeme maliyetini artırabileceği endişesini dile getirdi.

The Telegraph gazetesine açıklamalarda bulunan Sunak, rekor düşük faiz oranları tam olarak anlaşılmadığı için devlet borçlanmasının kontrol altında tutulması gerektiğini söyledi. Sunak, “Olacağını düşündüğümüz şeyi söyleme konusunda biraz tevazu göstermeliyiz.” diye konuştu. 

İngiltere’deki faiz oranları şu anda rekor düşük % 0,1 seviyesinde duruyor. Gazetenin haberine göre Bakan, kamu maliyesini zaman içinde sürdürülebilir bir şekilde yönetme görevi olduğunu söyledi. Sunak, üçüncü bir ulusal karantinayı tetikleyen Kovid-19 vakalarındaki artışın neden olduğu beklenen durgunluğu yumuşatmak için Salı günü işletmeler için 4,6 milyar pound (6,2 milyar dolar) destek paketi başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Turkcell’de müşteri temsilcisi krizi

Pandemi sürecinde kurumsal müşteri temsilcisine ulaşmak isteyen müşteriler büyük sorunlar yaşıyor. “Yakında atama yapılacak” deniyor, ama aylardır çözüm üretilemiyor. Türkiye’nin en büyük GSM operatörü Turkcell, pandemi sürecinde önemli servislerini aksatmaya […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN