İKMİB “YATIRIM ÖNCELİKLİ ÜRÜNLER RAPORU”NU AÇIKLIYOR

KOBİ Postası

Pandemi döneminde ne kadar hayati bir öneme sahip olduğu bir kez daha anlaşılan kimya sektörü 2020 yılında kolonya, dezenfektan, sabun, ilaç ve tanı kitleri gibi Covid-19 ürünleri ihracatında rekor artışlar yaşadı. 

“Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi” kapsamında öncelik verilen sektörlerin başında gelen kimya sektöründe ithalatı azaltacak ve cari açığın kapanmasına destek olacak yatırımlara öncelik verilmesi, teşviklerin artırılması sektörün geleceği açısından büyük önem arz ediyor.

Kimya sektörünün çatı kuruluşu İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), ülkemizde üretilmeyen veya çok az üretilen, yılda 50 milyon dolar ve üstünde ithalatı yapılan kimyasal ürünlerin tespiti üzerine önemli bir çalışma hazırladı. 

İKMİB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, “Türk Kimya Sektörü Yatırım Öncelikli Ürünler” rapor, 2020 yılı değerlendirmesi ve gelecek dönem hedeflerine ilişkin görüşleri video konferans yoluyla dijital olarak duyuracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sosyal uygunluk denetimler SUSZ’20'de konuşuldu

Geçtiğimiz sene Taksim Danışmanlık Hizmetlerinin organizasyonunu üstlendiği ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Sosyal Uygunluk Denetimleri Zirvesi’nin (SUDZ’19) ikincisi, “Sosyal Uygunluk ve Sürdürülebilirlik Zirvesi (SUSZ’20)” ismiyle 19 Aralık 2020 tarihinde online […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN