Dijitalleşme araç, dijital dönüşüm amaç olmalı

KOBİ Postası

Sektör fark etmeksizin dillerimize pelesenk olan “Dijitalleşme ve Dijital Dönüşüm” terimlerini çoğu zaman birbiri yerine kullanabiliyoruz. Ancak bu iki terim arasında süreç ve süreç yönetimi arasında olduğu gibi önemli farklar bulunuyor. Dijitalleşmenin ve dijital dönüşümün farkları fazla olduğu gibi faydaları da oldukça fazla.  Verimlilik, kalite, zaman ve maliyet tasarrufu gibi birçok avantaj sunan dijital dönüşüm, toplumları ve üretimi geleceğe taşırken aynı anda sürekli değişen kullanıcı alışkanlıklarının belirlenmesini sağlıyor ve kişisel üretime dahi fırsat tanıyor.

Dijitalleşme, mevcut sistemlerin dijital teknolojilerle buluşması, bir sisteme ait verilerin saklanabilir ve izlenebilir hale gelmesiyken, dijital dönüşüm elde edilen veriler ışığında iş süreçlerinin hem iyileştirilmesi hem de tamamen ya da kısmen dönüştürülmesidir. Dijitalleşme, en basit anlamıyla herhangi bir verinin teknoloji vasıtasıyla dijital formata dönüştürülmesi demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

PTT AŞ’DEN "MİLLÎ BAĞIMSIZLIĞIN 100.YILI" KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), “Millî Bağımsızlığın 100. Yılı” konulu anma pulu, blok pul ve ilkgün zarfını 6 Ocak 2021 tarihinde tedavüle sundu. “Millî Bağımsızlığın 100. Yılı” konulu 3 […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN