Kadıköyde fantastik sürrealist sergi

KOBİ Postası

Resimlerindeki sürrealist algılar, hafif şaşırtmacalar ve şakalar ile seyirciyi içine alan, kullandığı bazı sembol ve simgelerle merak uyandıran Cengiz Gücük’ün  resimleri 20 Mayıs’a kadar Galeri FE’de görülebilecek.

Satır içi resim 3

Cengiz Gücük, Erol Ünal

Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunu, uzun yıllar Almanya’da yaşayıp üretmiş olan Cengiz Gücük orada kaldığı sürede gerçekleştirdiği bir çok müze ve galeri sergisinin yanında Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde “Genç Ressamlar Ödülü”ne layık görüldü.

1965 Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu mezunu, uzun yıllar Almanya’da yaşayıp üretmiş olan 1942 İstanbul’da doğumlu Cengiz Gücük  1965-67 yıllarında Almanya’da Ulm Katedrali’nde “Restoratör” olarak çalıştı. 1971 Almanya Ulm’da Kornhaus’ta sergi açtı.  1972’de Avusturyalı “Fantastik Gerçekçilik” kurucusu Prof. Ernst Fuchs ile çalışmalar yapan sanatçı  1973’de Ulm Müzesinde sergi açtı, 1974’de Almanya’da Wertingen’de sergiye katıldı.Türkiye’ye döndükten sonra 1976’de Taksim Sanat Galerisi’nde, 2002’de Vakıfbank Galerisinde, 2003’de Tolga Eti Sanat Evinde, 2013’de Nis Art Galery’de “Hatıraların Kokusu” ve CRR’de “Zaman” ismini verdiği kişisel sergiler açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Uyumsoft, Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’na katılıyor

Fuar sırasında Uyumsoft’un standına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hasan Ali Çelik’in de aralarında bulunduğu yoğun protokol ziyareti gerçekleşti. Uyumsoft’un standını ziyaret edenlere Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, Uyumsoft […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN