Fuar sırasında Uyumsoft’un standına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç.Dr. Hasan Ali Çelik’in de aralarında bulunduğu yoğun protokol ziyareti gerçekleşti. Uyumsoft’un standını ziyaret edenlere Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, Uyumsoft Yönetim Danışmanı Prof.Dr. Ercan Öztemel, Uyumsoft ERP Satış Koordinatörü Selçuk Alkaş ve Uyum Akademi Yöneticisi Kerim Şahin, kamu ve özel sektörde yapmakta olduğu projeler ile Uyum Akademi hakkında bilgiler verdi.

Organizasyon, kamu, üniversite ve özel sektör başta olmak üzere, ülkenin kalkınma hedefleri ile bütünleşik bir şekilde bulunan kurumlar ve kişiler arasında bilimsel ve ticari işbirliği zemininin oluşturulması, yapılan hizmet ve faaliyetlerden ulusal ve uluslararası farkındalığın artırılması amacıyla düzenleniyor.

Uyumsoft, bilişime güç katıyor

Türkiye, yazılım sektöründe dünyada söz sahibi olmaya hazırlanıyor. Amerika’daki Silikon vadisi ve Hindistan’daki Bangolare vadisini kendisine örnek alıyor. Yerli bilişim sektörü sürekli güçleniyor. Sektörün itici güçlerinden birisi olan Uyumsoft, yazılım, girişimcilik ve start-up projeleri ile her geçen geçen gün daha da güçleniyor. Uyumsoft, ERP serüveninde 20 yıldır katettiği yolla ürettiği cloud ERP, web ERP, mobil ERP gibi dünya ile rekabet edebilen ürünler sayesinde, ülkemizin dünyaya açılan firmaları arasından yer alıyor.

Önümüzdeki dönemin ekosistemlerin rekabeti ile ilerleyeceğini öngören Uyumsoft, çalışanları ve son 3 yılda işbirliği yaptığı 150’nin üzerindeki iş ortağıyla ekosistemini genişleterek, güçbirliği yapmayı sürdürüyor. Aynı zamanda, oyun, eğitim, savunma sanayi, veri işleme gibi ‘Smart Business’ modelleri üzerinde çalışarak, start-up projelerini de destekliyor. Uyum Akademi, bir taraftan hem kendisinin, hem de müşterilerinin akademik ihtiyaçlarını giderirken, diğer yandan birçok üniversite öğrencisine eğitim imkanı sunarak, istihdama ciddi katkılar sağlıyor.

Merkez ofisini Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Teknopark’ında konumlandıran Uyumsoft’un, Ankara, İzmir, Bursa, Tokat ve Azerbaycan Bakü’de ofisleri bulunuyor. Sahip olduğu bilgi birikimi, tecrübesi ve ‘yetenek merkezi’ dönüşümüyle; tüm ekosistemindeki işletmelerin yazılım ile kalkınmasına önderlik ediyor. İstanbul’daki merkez ofisinde, tam olarak bu amaca hizmet etmek üzere, işbirliği ve start-up projelerini tıpkı bir kuluçka merkezi gibi yöneten bir kompleks olarak hizmet ediyor.