Bloggerlar Bulusmasi (469)İstanbullu lezzet bloggerları “Sıra Dışı Peynirlerle Sağlıklı Yaşam” etkinliğinde bir araya geldi. Birbirinden lezzetli 250 çeşit peynir üreten sektörünün yenilikçi markası Muratbeytarafından organize edilen toplantıda, sağlıklı beslenmede peynirin önemine dikkat çekildi.

Yemek ve anne-çocuk bloggerları, sektörünün yenilikçi markası Muratbey tarafından organize edilen “Sıra Dışı Peynirlerle Sağlıklı Yaşam” etkinliğinde buluştu.

Yarımyüzyılı aşkın tecrübesi ile birbirinden lezzetli 250 çeşit peynir üreten sektörün iddialı markası Muratbey, Türkiye’nin beğeni ile takip edilen İstanbullu yemek bloglarının yöneticilerini, İstanbul Swiss Otel’de düzenlediği “Sıra Dışı Peynirlerle Sağlıklı Yaşam” etkinliğinde bir araya getirdi. Peynir tutkunu olanünlü yemek yazarı Elif Korkmazel’in de katıldığı etkinlikte sağlıklı beslenmede peynirin önemi vurgulanırken, peynir ile birbirinden lezzetli tariflerin hazırlanabileceğine, peynirler ile neşeli menüler oluşturularak bebeklere ve çocuklara peynirin daha çok sevdirilebileceğine dikkat çekildi.

Etkinlikte Muratbey Gıda ile ilgili bir sunum gerçekleştiren Muratbey Yönetim ve İş Geliştirme Danışmanı Gülnur Uluğ Elbistanlıoğlu, şirketin faaliyetleri ileilgili bilgi verdi. Muratbey’in peyniri günün her saatinde yenilebilen,sağlıklı, alternatif atıştırmalık olarak sunduğunu dile getiren Elbistanlıoğlu,inovatif ürünler geliştiren Muratbey’in 250 çeşit ürün ile her gün Türkiye çapında yaklaşık 15 bin noktaya ulaştığını söyledi. İnsanların sağlıklı sütle üretilmiş sağlıklı ürünler kullanmasını amaçladıklarını kaydeden Elbistanlıoğlu, “Türkiye’nin peynir markası olarak dünya ülkelerinin sofralarında da markamız ile var olmayı amaçlıyoruz” dedi.

Sağlıklı bir atıştırmalık; peynir

Toplantıda“Sağlıklıyım, Sağlıklı Besleniyorum” başlığı altında bir sunum yapan Türkiye’nin sayılı çocuk beslenme uzmanlarından biri olan Çocuk Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu da sağlıklı beslenmede peynirin önemini anlattı. Peynirin sağlıklı bir atıştırmalık olarak tüketilebileceğini söyleyen Garipağaoğlu, farklı sunumlar ile hazırlanan peynir menüleri ile çocukların peyniri sevebileceğini ve çocukların ana yemek olarak bu menüleri yiyebileceklerini kaydetti.

Annelerin imdadına Sürmeli yetişiyor

Hem kesilebilir hem de sürülebilir bir peynir olan Sürmeli’nin bebeklere verilebilecek uygun bir peynir çeşidi olduğunu ifade eden Garipağaoğlu, “Beslenme konusunda hassas olan anneler, sürülebilir peynir olan Sürmeli’yi 9. aydan itibaren bebeklerine rahatlıkla yedirebilirler” dedi.Az tuzlu ve yumuşak olması nedeniyle bebeklerin Sürmeli peynirini zorlanmadan yiyebileceklerini dile getiren Garipağaoğlu, Sürmeli ile bebeklerin gelişimlerinin de çok yönlü desteklenebileceğini söyledi. Sürmeli’yi bebekler gibi çocukların da severek tüketeceğini kaydeden Garipağaoğlu, çocukların Sürmeli’yi ekmeklerine sürerek ya da küp şeklinde doğranmış olarak da yiyebileceklerini belirtti. Garipağaoğlu, “Sürmeli beyaz peynir, kahvaltı sofralarını, ara öğünleri renklendirmekte zorlanan annelere de çeşitli sunumlar yapabilme imkanı verecek ve çocuklarına peyniri sevdirmelerinde yardımcı olacak” dedi.

Burgu ve parmak peynir ile neşeli menüler

Çocukların günlük kalsiyum ihtiyacının büyük çoğunluğunun sadece üç parmak peynir yedirilerek sağlanabileceğine işaret eden Garipağaoğlu,Muratbey’in Naturena Ürün Grubu’nda yer alan parmak peynirlerin özellikle çocuklar düşünülerek üretildiğini söyleyerek, “Çocuklar parmak peyniri yerken hem eğleniyor hem de kalsiyum depoluyorlar” dedi.

Parmak peynirin özel şeklinin ve farklı lezzetlerdeki çeşitlerinin annelere de çocukların hoşuna gidecek birçok eğlenceli menü yaratma imkanı sunduğunu belirten Garipağaoğlu, Burgu peynir ile de birbirinden lezzetli ve neşeli menülerin hazırlanabileceğini söyledi.Garipağaoğlu, böylelikle peynirin de ana yemek olarak yenebileceğini sözlerine ekledi.

Peynir her yaşta beslenmeyi destekler

Kalsiyum zengini peynirin protein açısından da çok zengin bir besin olduğuna dikkat çeken Garipağaoğlu, “Başta protein ve kalsiyum olmak üzere, enerji ve pek çok besin öğesini bir arada içeren peynir, her yaşta ve her durumda beslenmeyi kolayca destekler. Domatesle birlikte ekmeğin katığı, salataların süsü,karpuzun yoldaşı, çorba ve makarnanın zenginliği, böreğin katkısı, omletin ana maddesi, kahvaltının vazgeçilmezi olan peyniri sofralarınızdan ve yaşamınızdan eksik etmeyin. Eğilmeden, bükülmeden, kırılmadan yaşayabilmek için peyniri unutmayın” dedi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın