-1Dünyanın lider dış kaynak müşteri hizmetleri yönetimi ve çağrı merkezi hizmeti servis sağlayıcısı Teleperformance, şu anda 300 çalışanın görev aldığı Yakın Kıyı (Nearshore) operasyonlarında istihdam edilmek üzere, Almanca bilen 400 kişiyi bünyesine katmayı hedefliyor. Halihazırda 1500’ün üzerinde çalışanı ile çokdilli hizmet sunan Teleperformance Türkiye, 2014 yılındaki yeni işe alım süreçlerinde, özellikle Almanya’da yaşayan ve Türkiye’ye dönmek isteyen vatandaşların tersine beyin göçünü destekliyor.

Avrupa’daki Türklere ülkelerine geri dönüş imkanı

Türkiye’nin genç ve dinamik nüfusundan kaynaklanan iş gücü potansiyelini, uygun maliyetli Yakın Kıyı operasyonlarında verimli bir şekilde değerlendirmek isteyen Teleperformance, bölgesel büyüme hedefinde yer alan, Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi gören ve son yıllarda çağrı merkezi sektöründe yıldızı parlayan Türkiye’yi çokdilli çağrı merkezi hizmetlerinde bölgesel bir güç haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın Kıyı çalışmaları sayesinde Avrupa’daki Türkler ise, ülkelerine geri dönüş yaparken modern olanaklarla uluslararası standartlarda çalışma imkanı buluyor.

Teleperformance Türkiye Genel Müdürü Engin Utkan, Yakın Kıyı operasyonları ile yaratılan ekosistemin işlevselliği ve çok yönlülüğü hakkında “Yabancı dilde yurtdışına hizmet vermek üzere Türkiye’de uygulamaya aldığımız hizmet ihracatı sistemi ile yarattığımız istihdamın yanı sıra Türkiye’ye döviz girdisi sağlıyoruz. Türkiye, Teleperformance dünyasında sayılı çokdilli merkezlerden bir tanesi. 2014’te yatırımlarımızı arttırarak uluslararası markalara eşsiz müşteri deneyimi sunmaya devam edeceğiz. Avrupa’daki işsizlik oranları gözönünde bulundurulduğunda Türkiye’ye dönüp burada çalışmayı hedefleyen genç nüfusa, çalışma hayatına ve sosyal yaşama adapte olmalarını kolaylaştıracak sosyal ve mesleki imkanlar sunuyoruz” diyor.

 


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın