oruçoğlu kobipostasıOruçoğlu Yağları tüm bayilerin güvenini ve desteğini arkasına alarak 2014 yılında Türkiye genelinde satış ağını genişletmek amacıyla harekete geçti.

Yüzde üç olan pazar payını gelecek yıllarda yüzde beşe taşımak ve kaliteden ödün vermeden büyüyebilmek gayesi ile çalışanlarının mesleki eğitimlerini sürekli hale getirdi. Teknisyen ve mühendis istihdamı sağlayarak tarım üreticileri ile işbirliği yaptı.

Ağırlıklı olarak Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde güçlü olan marka diğer bölgelerdeki yatırımları ile müşteri portföyünü yüzde 50 arttırarak 15.000’in üzerinde noktada tüketici ile buluşmaya başladı. Yıl içerisinde yaptığı çalışmalar ile ihracat kanalında iş hacmini genişletti.

Oruçoğlu Yağları, 2013 yılı itibarı ile bünyesine yeni bayilikler ekleyerek organizasyonunu güçlendirdi ve bayi kanalında yüzde 14 büyüme sağladı. Migros Akdeniz Mağazaları, Metro Akdeniz Mağazaları, Makro Market Akdeniz Mağazaları, Tespo Akdeniz Mağazaları ve BTT Akdeniz, Güneydoğu Mağazaları raflarında yerini aldı. Böylelikle perakende kanalında yüzde 25 büyüme kaydetti. Atılımlarına farklı kanallar da ekleyerek, ev dışı tüketim alanında yüzde 24, ihracat alanında ise yüzde 25 büyüme gerçekleştirdi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Ortadoğu ülkelerine ihracatı devam ederken 2014 hedefleri arasına Afrika ülkelerini de ekledi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın