Barca2Teknolojinin öncü markası Intel, futbolun efsane ismi FC Barcelona’nın resmi teknoloji ortağı oldu. FC Barcelona bu anlaşma ile dünyada bugüne kadar formasının içine logo alan ilk futbol takımı oldu. İşbirliği kapsamında Intel, kulübün dünyanın en gelişmiş teknolojilerine sahip futbol kulüplerinden biri haline gelmesine, teknoloji ve gelecek yıl duyurulacak ek destek programları ile kulübün dünya çapındaki taraftarlarına daha da yaklaşmasına yardımcı olacak.

Intel ve FC Barcelona, yeni işbirliği anlaşmalarını duyurdu. İşbirliği kapsamında FC Barcelona formasının içinde bundan böyle Intel logosu yer alacak. Takımın yeni forması, 12 Aralık’ta FC Barcelona’nın eğitim tesislerinde Intel Pazarlamadan Sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı Deborah Conrad, FC Barcelona Başkanı Sandro Rossell ile oyuncular Gerard Pique ve Carles Puyol’ün katılımıyla düzenlenen toplantıda tanıtıldı. FC Barcelona oyuncuları, 14 Aralık günü Villareal ile oynanacak olan La Liga maçında yeni formaları ile ilk kez sahaya çıkacaklar.

İşbirliği kapsamında Intel, yaratıcılık kültürünü geliştirmek için ünlü La Masia Akademisi’nde eğitim gören öğrencilere Intel tabanlı en yeni teknolojileri sağlayacak. FC Barcelona oyuncuları ve teknik ekibi Intel tabanlı en yeni 2’si 1 Arada bilgisayarları kullanacak. Intel, kulübün araştırma, antrenman ve performanslarını en güncel teknoloji aracılığıyla geliştirmesine de yardımcı olacak. Camp Nou’daki son teknoloji aracılığıyla taraftarların maçlardan daha fazla keyif almasını sağlamak için çalışacak. Anlaşma, FC Barcelona’nın tüm dünyada inşa ettiği eğitim ağını en son teknolojiye kavuşturmayı da kapsıyor.

Bu işbirliğinin Intel için bir sponsorluktan öte anlam taşıdığını vurgulayan Intel Pazarlamadan Sorumlu Dünya Başkan Yardımcısı Deborah Conrad, kuracakları teknoloji ve birlikte üzerinde çalıştıkları programların FC Barcelona’yı dünyanın teknolojik olarak en gelişmiş futbol takımlarından biri haline getireceğini ve eğitime yönelik pek çok yeni projeyi uygulamaya yardımcı olacağını söyledi.

FC Barcelona Başkanı Sandro Rosell de, FC Barcelona olarak Intel gibi dünya çapında prestijli bir marka ile güçlerini birleştirmekten, inovasyon ve takım çalışması alanında ortak değerleri paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Kendi alanlarında trendleri belirleyen iki markanın başlattığı işbirliğinin büyük önem taşıdığını söyleyen Rosell, bunun finansal bir sponsorluktan çok daha fazla anlam taşıdığını ifade etti.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın