Dijital hizmetleri bütünleştirmeyi ve takip etmeyi kolaylaştıran IBM Dijital Pazarlama Ağı, işletmelere işlerini büyütmek için yeni bir kapı açıyor. Dijital pazarlama alanında 100’den fazla çözüme entegre biçimde erişim sunan yeni IBM Dijital Pazarlama Ağı, dijital pazarlama kampanyalarının karmaşık katmanlarını yönetme ve sonuçlarını anlık olarak gözlemleme imkanı tanıyor.
 
100’den fazla çözüm ortağı ile işbirliği yaparak hazırlanan IBM Dijital Pazarlama Ağı, Pazarlama Yöneticilerine ve ekiplerine geliştirdikleri yeni pazarlama hizmetlerini daha hızlı ve daha kolay bütünleştirme seçeneği sunarak hizmetlerin etkinliğini gerçek zamanlı olarak ölçme ve optimize etme fırsatı sunuyor.
IBM’in Akıllı Ticaret girişiminin bir parçası olan IBM Dijital Pazarlama Ağı, pazarlama birimlerinin, kişisel tüketici davranışlarına dayanarak daha tutarlı ve ilgi çekici müşteri deneyimi oluşturmalarına yardımcı olmak için Google Display Network, Doubleclick Search ve Badgeville gibi pazarlama hizmetleriyle gerçek-zamanlı analitiği birleştirme özelliğine sahip. Müşteriye, ilgili deneyimler sunabilme becerisinin son derece önem kazanırken IBM’in 2013 Pazarlama Araştırması, yetersiz ve tutarsız müşteri deneyimleri nedeniyle kurumların her yıl 83 milyar dolarlık satış kayıpları yaşadığını gözler önüne seriyor.
Yeni ağ, pazarlamacıların müşteri ilişkilerini geliştirmelerine ve müşteriye yanıt vermelerine yardımcı oluyor. Mobil ve e-ticaret için özelleştirilmiş gösterge panolarında, ağ genelinde gerçek zamanlı olarak etkinliklerin izlenebilmesi sayesinde dijital pazarlamacılar, kampanyalarının tüm kanallarda nasıl performans gösterdiğini görüntüleme yetisi kazanıyorlar. Özellikle şirketlerin artarda son üç yıldır çevrimiçi reklam satışlarında iki haneli büyüme sağladıkları ve bu büyümenin geçtiğimiz yıl 36,6 milyar doları aştığı bir dönemde bu özellik daha da önem kazanıyor. (Etkileşimli Reklamcılık Ofisi, Internet Reklamcılığı Gelir Raporu, 2012).
IBM Dijital Pazarlama Ağı, bulut genelindeki dijital verileri tüm ilgili teknolojilere gerçek zamanlı olarak bildirmek için tek bir “altın etiket” yaklaşımını kullanıyor ve IBM’in Pazarlama Yöneticileri için geliştirdiği bulut çözümlerinin bir parçası olan IBM Dijital Pazarlama Optimizasyonu ile çalışıyor. Kolay kullanımlı sürükle-bırak arayüzü, bu hizmetleri iki tık gibi kısa bir sürede birbirine bağlıyor. Bu yaklaşım, aynı zamanda her hizmeti özel olarak entegre etme gereksinimini de ortadan kaldırıyor ve siteleri yavaşlatan gereksiz etiketleri yönetme yükünü hafifletiyor.
IBM, Pazarlama Standartlarında Yeni bir Çalışmaya Öncülük Ediyor
Benzer bir çalışmaya IBM, uyumlu etiket verilerinin yönetimi için pazarlama sektöründe yeni bir standart oluşturmak için geliştirilen World Wide Web Consortium (W3C) girişime de öncülük ediyor.Google ve Adobe gibi sektör lideri 45 şirketten 80’in üzerinde katılımcının yer aldığı World Wide Web Consortium aracılığıyla sektörün veri toplama için tek veri modeli etrafında bir araya gelmesi, yeni ve ilgili hizmetlerin devreye alınmasının hızlandırılması, mevcut hizmetleri yönetmek için ilgili BT yükünün azaltılması ve üstün site performansı sağlanması hedefleniyor.
Konsorsiyuma başkanlık eden IBM ve diğer katılımcılar bu girişimle; dijital pazarlamacıların talep ettikleri esnekliğin sadece açık standartlar ve bilgi silolarının aşılmasıyla sağlayacağını ve pazarlama çalışmalarından elde edilen yatırım getirisini artırabileceğine dair görüş birliği sunuyorlar.

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın