Naksan Holding Yönetim Kurulu  Üyesi,  Türk Amerikan İş Konseyi Üyesi  aynı zamanda Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı olan Gaziantep?in başarılı iş adamlarından Taner Nakıboğlu, Zirve Üniversitesi Girişimcilik Kulubü tarafından 2010 yılının genç girişimcisi seçti.

Ödülünü almak üzere Zirve Üniversitesi Konferans Salonu?nda öğrencilerle biraraya gelen Taner Nakıboğlu, başarıyı, iş dünyasını ve gelecek hakkında öğrencilerin sorunlarını yanıtladı.

Naksan Holding?in her alanında çalışan ve yeri geldiğinde işçi, satış pazarlama elemanı sonrasında da yönetici olan Taner Nakıboğlu daha üniversite yıllarında iş hayatıyla ilgili araştırmalar yaptığını söyledi. Nakıboğlu, ilgili ilgisiz fuarları gezerek bilgi sahibi olmaya çalıştığını, bu alışkanlığına hala devam ettiğini dile getirirken öğrencilere ? Araştırmaktan korkmayın? dedi. Hayatta iki şeyin önemli olduğunu vurgulayan Nakıboğlu öğrencilere bir ingilizce öğrenme bir de teknolojiye hakim olma noktasında kendilerini geliştirmeleri noktasında önerilerde bulunurken, Zirve Üniversitesi?nde bu iki nokta üzerinde durmaya özen gösterdiklerini ifade etti.

Nakıboğlu, ? Zirve Üniversitesinde verilen eğitimler doğrultusunda buradan mezun olacak öğrencilerimizin ya bilim adamı yada iş adamı olmalarını istiyoruz? dedi.

?Şimdiden küçük işlere para yatırmaktan korkmayın. Batarsa batsın. Küçük işleri batırırsanız büyük işleri batırmazsınız? diye konuşan Nakıboğlu, gelen bir soru üzerine ?Girişimci doğulmaz, girişimci olunur. Bunun için de işkolik olmak gerek? diye cevap verdi.

Soru- cevap şeklinde yaklaşık iki saat öğrencilerle biraraya gelen Taner Nakıboğlu, Girişimcilik Kulubüne kendisine layık gördükleri ödülden dolayı teşekkür etti.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir yanıt yazın