İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ekonomik iyileşmenin formülü, iş süreçlerini iyi yönetmek

Software AG tarafından yaptırılan anket, standartların altında kalan iş süreçlerinin ekonomik iyileşmeyi geciktirdiğini ortaya çıkardı. Şirketlerin üçte ikisinden fazlası, süreçleri yönetemedikleri için çıkmaza giriyor. İş Süreçleri Mükemmelliği, şirketler ve ekonomi için verimlilik artışı vaat ediyor.

Software AG, İş Süreçleri Mükemmelliği yaklaşımının, şirketlerin ekonomik büyüme kaydetmesine yardımcı olacağını açıkladı. Software AG tarafından İngiltere?de 100?ü aşkın BT (Bilgi Teknolojileri) direktörünün katılımıyla yaptırılan bir araştırmaya göre, işletmelerin operasyonlarında, zaman ve para kaybına yol açan düşük kaliteli süreçler nedeniyle aksaklıklar yaşanıyor. BT karar vericilerinin yüzde 75?i, standartların altında kalan bu süreçleri sürdürmenin idareyi de güçleştirdiğini söylüyor. Bulgular, işletmelerin resesyonla savaşmak ve ekonomik krizden çıkmak için değişmek zorunda olduğunu gösteriyor. Ankete katılanların yüzde 82?den fazlası, maliyetlerini azaltmak ve esnek bir altyapıya geçmek amacıyla iş süreçlerini geçen yıl içinde değiştirenlerden oluşuyor.

Software AG Ürün Müdürü Dr. Peter Kuerpick, konu hakkında şunları söylüyor: ?Geleceğin başarılı şirketi, süreç mükemmelliğine dayanan yeni iş modelleri geliştirecek. Ekonomik kriz yılları, bize işletmelerin şartlara göre kendilerini kolayca adapte edebilmeleri gerektiğini gösterdi. Düşük kaliteli süreçler üretimi yavaşlatıyor, kaynakları gereksiz idari prosedürlere akıtıyor ve işletmeleri, süreçlerini acilen yeniden yapılandırmaya yöneltiyor. Kaynaklarını verimlilik ve yenilik yönünde kullanan şirketler, yeniden büyümeyi daha hızlı gerçekleştirecek.?

Aralık 2009?da yapılan Software AG anketine yanıt verenlerin yüzde 65?i, süreçlerinin büyük bir bölümünün pozitif iş sonuçları elde edilebilecek biçimde iyileştirilebileceğini söylüyor. Yüzde 69?luk bir kesim ise mevcut ürünleri iyileştirmenin ve rekabet gücünü korumanın en önemli ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Kuerpick, şöyle devam ediyor: ?İş genelinde neler olup bittiğini gerçek zamanlı olarak görebilmek ve gelişmelere uygun bir biçimde uyum sağlamak önem taşıyor. Değişim, her şeyin bir defada elden geçirilmesi ya da mevcut yazılımı kesip atmak anlamına gelmiyor. Mevcut altyapı üzerinde süreçleri modellemek ve tasarlamak, böylece esneklik ve verimlilik sağlayarak riskleri önemli ölçüde azaltmak, işletmeler için çok daha kolay.?

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın