İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mobilya sektörü, yeni tasarımlara kapılarını açtı

Türkiye’de en fazla istihdam yaratan sektörlerin başında gelen mobilya sektörü, genç yeteneklere Tasarım Yarışması ile fırsat sunuyor. Uluslararası arenadaki başarı grafiği giderek yükselen sektörde tasarımlarıyla var olmak isteyen öğrenci ve profesyoneller için Tasarım Yarışması, binlerce liralık ödülün yanı sıra, iş ve staj olanakları sağlıyor.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması’na başvurular 15 Şubat’ta başlıyor. Her biri ar-ge ve ihracat yapan 34 üyesiyle mobilya pazarının yarısından çoğunu temsil eden MOSDER, Tasarım Yarışması ile yetenekli bireylere sektöre girişin kapılarını aralıyor. Öğrenciler ve profesyoneller için ayrı kategorilerde binlerce Liralık para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanakları tanınan yarışma, sanayici ile tasarımcı arasında köprü kurarak sektöre yeni yeteneklerin kazandırılmasını sağlayacak.

Öğrencilere yönelik olarak kanepe, salon takımı, genç odası ve yemek odasının da aralarında bulunduğu altı kategoride 30 proje ödüllendirilecek. Tasarım eğitimi almış ya da bu alanda çalışan profesyonellerin katılımına açık olacak “Engelliler için Ev Mobilyası” kategorisinde ise, 5 projeye ödül verilecek. Ödül alan tüm tasarımların tescil hakları koruma altına alınacak ve İstanbul Mobilya Fuarında (İMOB) sergilenme imkanı sunulacak. Ayrıca tüm kategorilerin birincileri İtalyadaki Milano Mobilya Fuarı’na MOSDERin misafiri olarak katılabilecek.

Öğrencilerin katılımına açık olan kategorilere Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve Mobilya Dekorasyon bölümlerinde eğitim gören gençlerin yepyeni fikirler sunması bekleniyor. Son başvuru tarihi 22 Temmuz 2010 olan yarışmada ödül alan öğrencilerden birincilere 6 bin, ikincilere 4 bin ve üçüncülere 2 bin Lira para ödülü dağıtılacak. “Engelliler için Ev Mobilyası” kategorisinde birincilik ödülü alan tasarımcıya 10 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin Lira para ödülü verilecek.

Başvuruların iletileceği adres olan MOSDER’e www.mosder.org.tr üzerinden ya da 0212 465 69 1718 numaralı telefonlardan ulaşılabiliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın