İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ege’de inovasyon günleri başlıyor

1. Ege Girişimcilik Günleri , “Liderlik ? Girişimcilik – İnovasyon” ana başlıkları ile Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Ege Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu tarafından 22 Mart – 02 Nisan 2010’da tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Etkinlikte hedeflenen katılımcı sayısı, Türkiye genelinden akademisyen ve öğrencilerin yanı sıra girişimci ruhlu bireylerin de katılacağı toplamda 1500 kişi.

1. Ege Girişimcilik Günleri’nin hedef kitlesini, üniversite ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri oluşturmaktadır. Bunun yanında, işini geliştirmek isteyen veya kendi işini kurup hayata geçirmeyi planlayan girişimcileri de hedeflemektedir.

Bu etkinlikler 22-26 Mart 2010 tarihleri arasında Kampus dışındaki (Perifer) Yüksek Okullarda, 29-31 Mart 2010 tarihleri arasında Prof. Dr.Yusuf Vardar ?MÖTBE-Konferans Salonunda ve atölye çalışmaları da 1-2 Nisan 2010 tarihleri arasında üniversite dışında sürpriz bir mekanda gerçekleşecektir.

Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Arda Bibika etkinlikle ilgili olarak, “Yapılacak bu projeyi gerçekleştirmedeki esas amacımız, üniversite öğrencileri arasında girişimciliğe yönelik eğilimleri arttırmak, esas olanın sermayede değil, sağlam bir iş fikrinde yattığını örnekleriyle ortaya koymak ve etkinlik sayesinde girişimci adaylarının eksik yanlarını eğitim, panel vb. etkinliklerle kapatmaya çalışmak” dedi.

Yine konuyla ilgili olarak; Ege Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu başkanı Zaim Osman Poyraz, “1.Ege Girişimcilik Günlerinin, Ege Üniversitesi, Ege Bölgesi ve dolayısıyla Türkiye de yapılan en kapsamlı organizasyonlardan biri olduğunun altını çizerek, en büyük hedefimiz üniversitemizin kuruluşunun “100. yılında, Ege mezunu 100 girişimci yetiştirebilmek” diyen Yönetim Kurulu Başkanı Poyraz, “önümüzdeki senelerde bunun meyvesini almaya başlayacağız” şeklinde görüşlerini bildirdi.

Etkinliği gerçekleştirecek olan kurumlardan Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı, öğrencilerle okul yönetimi arasındaki bağı kurarak, öğrencilerin demokratik bir şekilde okul yönetimine katılmasını sağlar. Diğer kurum Ege Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu ise, en önemli amacı, iş bulma sürecinin iş kurma sürecine çevrilmesinde katkı sağlamak, geleceğin “Ticari Aktörlerini” gerek kişisel, gerek teknik gerekse sosyal alanlarda yetiştirerek, üniversite hayatı sonrasına donanımlı bireyler yetiştirmek olan bir topluluktur.

Proje bitiminde beklenen sonuçlar; girişimcilik hakkında yeterli bilgisi olmayan ilgili gençlerin, bu konuda bilgilendirilmesi ve aydınlatılması sonucu, etkinlik bitiminde birer girişimci adayı olmalarını sağlamak, üniversiteli girişimcilerin kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmakla beraber, ulusal çaptaki konuşmacıların tecrübe ve deneyimlerinden yararlanmalarına olanak sağlamak, üniversiteli genç girişimcilerin gereken desteği almaları durumunda neler yapabileceklerini onlara göstermek, İzmir’in girişimciler için öneminin kavranmasını sağlamak, üniversite öğrencilerinin girişimciliğinin artması ve desteklenmesi için girişimci ve yatırımcıların birlikte hareket edeceğini kamuoyuna duyurmak ve böylelikle, girişimci-yatırımcıyı bir araya getirebilmek.

Etkinlik süresince aktiviteler de gerçekleştirilerek, organizasyona renk katılacak ve internet sitesinden yayınlanacak olan bilgilendirmelerle, katılımcıların sorunsuz bir etkinlik dönemi yaşaması sağlanacaktır. Organizasyonla ilgili her türlü detay için; www.egegirisimcilikgunleri.org adresini tıklayabilir ya da destek@egegirisimcilikgunleri.org adresine mail gönderebilirsiniz.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın