İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu otelin kat hizmetleri robotlara emanet

Fransa’nın başkenti Paris’in kalbinde hizmet veren The Marriott Renaissance La Defense Oteli’nde kat hizmetleri robotlara emanet edilerek Avrupa’da bir ilke imza atıldı.Kerem Köfteoğlu’nun THP’den derlediği bilgilere göre, 4 yıldızlı 330 odalın otelin kat hizmetlerini robotlar yapıyor.  Otelin genel müdürü Pierre Brochard, yenilikçi teknolojilerden yararlanarak hizmet kalitelerini bir üst seviyeye taşımaya kararlı olduğunu söylüyor.

SoftBank Robotics’in W3 robotların kullanan Avrupa’nın ilk oteli olduklarını hatırlatan Brochard,” Robotlar 7/24 çalışarak otelin tüm katlarını temizleyip kullanıma hazır halde tutuyorlar. Robotlar sadece kat hizmetlerini yerine getirmiyor, misafirlerin talep ettiği şeyleri odalara da götürüyorlar. Robotlar koridorlarda gezinme ve asansörü kullanma gibi konularda çok kabiliyetle olarak geliştirildi. Bu yüzden otelimizde ihtiyaç duyulan hizmetleri 24 saat çalışarak yerine getiriyor. W3 robotları konaklama sektörünün ihtiyaçları dikkate alınarak, buna uygun algoritmaya göre tasarlandı” diyor.

Otelin Kat Hizmetleri Yöneticisi Julie Kuhn ise “Robotlarla çalışmayı tek kelimeyle özetlemek çok verimli olduğunu söyleyebilirim” dedikten sonra şunu ekliyor: “Akıllı teknolojiler ve robotlar bize günlük çalışmalarımızda yapacağımız tüm işlerle ilgili doğru karar vermemizi kolaylaştırıyor.  Teknolojiyi yaptığımız işlere uyarlamadığımız eski dönemde, üretkenlik ve verimliliği ölçmek hiç de kolay değildi.  Şimdi yeni teknolojiler sayesinde konaklama sektöründe analitik düşünüp hızlı kararlar alabiliyoruz.  Yeni teknolojilerle toplanan veriler, bize misafirleri daha iyi anlayıp, daha verimli çalışmak konusunda çok yardımcı oluyor.”


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın