Bu oyunda iyilik var! 

Kumay Software ekibi olarak geliştirilen “Run Forest” kişilerin oyun oynayarak dünyayı değiştirmek adına katkıda bulunmalarını amaçlıyor. 

Kurucu Ortaklar Abdurrahman GÜLOĞLU ve Berkay Utku PAK “Run Forest” oyunları ile hem ülkemizin ve dünyanın en büyük sorunlarından birisi olan orman yangınları hakkında farkındalık yaratmak, hem de kişilerin oyun sayesinde iyileştirme yapmalarını sağlamaya çalıştıklarını aktarıyorlar. 

Kullanıcılar oyun içerisinde toplayacakları su damlacıklarını biriktirerek belirli bir sayıya ulaştıklarında menü arayüzünden ulaşabildikleri Fidan Bağışı Sekmesi üzerinden fidanlarını doğrudan bu konuda çalışan bir vakfa bağış yapabilecekler. 

Run Forest; orman yangınından kaçan hayvanları engellere çarpmadan ilerletmeye çalışılan bir oyun.

2021 yazında hepimizi derinden etkileyen orman yangını felaketlerinden sonra temelleri atılan ve kişilerin  oyunu oynayarak orman yangınları sonucu oluşan tahribat ile mücadele edebilmelerini ve doğaya dokunabilmelerini amaçlayan oyun sayesinde doğanın değerlerine sahip çıkarak, yeşil değişimin öncülerinden olmak hedefleniyor. 

Başta çocuklar olmak üzere, her yaş ve sosyal gruptan kişilere yönelik tasarlanan oyunda ülkemizin eşsiz doğal güzellikleri sosyal sorumluluk yoluyla hatırlatılıyor. 

İlham veren oyunlar 

Kumay Software’ın temelleri Kurucu Ortaklar Abdurrahman GÜLOĞLU ve Berkay Utku PAK’ın üniversite arkadaşlığına dayanıyor. Bilgisayar mühendisliği bölümünde başlayan beş yıllık dostlukları sırasında, ilham veren oyunlar yaratma fikri, 2021 kışında gerçeğe dönüştürüldü. 

Bireysel oyunlar yaratımlayarak başlanan  bu süreç; aldıkları lisans eğitiminin yanında, OGEM Kuluçka Merkezi ile mobil oyun start-up firması Kumay Software çatısında işler çıkarmaya evrildi. 

Güloğlu ve Pak; Kumay ailesi olarak amaçlarının dünyadan çalınanları doğaya geri verebilmek ve bu düsturla erişebildikleri kadar kişiye yeni bir bilinç düzeyi kazandırmak olduğunu aktarıyorlar. 

Deniz kirliliğine dikkat çekecek oyun geliyor 

Yakın vadede deniz kirliliğine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tasarladıkları mobil oyunlarını yayınlayacak olan Kumay Software, güzel ve yeşil dünyamıza saygı duruşu niteliğinde, bilinç ve özeni arttıracak oyunlar geliştirmeyi hedefliyor. 

 Kumay Software’ın Kurucu Ortakları Abdurrahman GÜLOĞLU ve Berkay Utku PAK, kişilere dünyayı daha temiz bir yer yapma fırsatı verirken; oyun sektörüne yeni bir soluk getirmeyi hedefliklerini sözlerine ekliyorlar.