Gastronomi sektörünü eğitim odaklı vizyoner paylaşımlarla güçlendirmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Culinary Forum 2021 “Education”a sayılı günler kaldı. Antalya Nirvana Cosmopolitan Hotel’de 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe, 5 binin üzerinde profesyonel, akademisyen ve öğrencinin katılması bekleniyor. Bu organizasyonla birlikte sektörün önde gelen isimleri gastronomi ve aşçılık bölümü öğrencileriyle bir araya gelerek tecrübelerini aktaracak ve gastronomide kariyer gelişimine katkıda bulunacaklar.

Türkiye’nin ivme kazanan sektörlerinden biri olan gastronomi, üniversitelerdeki gastronomi ve aşçılık bölümlerinin gün geçtikçe artmasını sağladı. Bu artışla birlikte sektörün eğitimli personel açığı kapanırken, öğrencilerin beklentileri arttı ve sektörde hangi pozisyonlarda kendilerini geliştirmeleri gerektiği konusunda soru işaretleri için fikir önderleriyle iletişimde kalmak önemli hale geldi. Bu sebeplerden yola çıkarak gastronomi sektörünü eğitim odaklı vizyoner paylaşımlarla güçlendirmek adına yapılacak olan Culinary Forum 2021, 14-15 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya’da düzenleniyor. Etkinlik; öğrencileri, şefleri ve akademisyenleri, bireysel veya kurumsal kimlikleriyle fark yaratan isimlerle bir araya getirerek gastronomi eğitimini desteklemeyi amaçlıyor. Nirvana Cosmopolitan Hotel’de 5 bin kişilik bir katılımla yapılacak olan dev organizasyon bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek.

Sektörün geleceğine katkı sağlanacak

Etkinliğe dair açıklamada bulunan Big Chefs Mutfaklar Koordinatörü ve Culinary Forum Organizatörü Murat Aslan, “Son yıllarda gastronomi sektöründeki profesyonellerle birlikte Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirerek 20 binden fazla gastronomi ve aşçılık bölümü öğrencisiyle bir araya geldik. Bununla birlikte gastronomi dünyasının yarınlarına katkıda bulunabilmek, dokunabilmek için bu organizasyonu hayata geçiriyoruz. Öğrencileri, şefleri ve akademisyenleri sektörde yer edinen isimlerle buluşturarak gastronomi eğitimini desteklemeyi amaçlıyoruz. Bakış açısında fark yaratarak eğitimi desteklemeyi amaçladığımız Culinary Forum’un bu yılki mottosunu “Education” olarak belirledik. Etkinliğimizde sektörün önde gelen şirket ve tedarikçileri, mutfak şefleri, aşçılık ve gastronomi öğrencileri, F&B müdürleri, genel müdürler, satınalma müdürleri, sivil toplum kuruluşları, dernek temsilcileri ve akademisyenlerin bulunduğu 5 bin katılımcı yer alacak. Bu sebeple gerçekleştirmeyi planladığımız “Culinary Forum 2021-Education”ı her yıl farklı içerik ve konuşmacılarla güncelleyerek devam edeceğiz” dedi.

Sektörün güçlü isimleri Culinary Forum sahnesinde!

Culinary Forum 2021 için gastronomi alanında isim yapan 47 konuşmacı yer alacak. Etkinlikte Swissotel The Bosphorus Executive chef’i Ali Ronay, Hilton Hotels Country Chef Andreas Scheuregger, Carlo Bernardini, Cihan Çetinkaya, Divan Group Executive Corporate Chef Giancarlo Gottardo, Mehmet Gök, Maksut Aşkar, Big Chefs kurucusu Gamze Cizreli, Nirvana Hotels Ceo Orhan Alşan, 7Mehmet Restaurant sahibi Mehmet Akdağ ve Önder Arsan gibi sektörün güçlü isimleri gençlerle tecrübelerini paylaşacak. Aynı zamanda Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelecek olan akademisyenler de bilgilerini aktaracak.