Kaave Roastery, dünyanın en önemli kahve çiftliklerinin en özel hasatlarından getirdiği kahveleri, enoloji biliminden faydalanarak standardize ediyor.

Dünyada bugün kalite, nitelik ve teknolojinin ağır bastığı 5. nesil kahvecilik akımı etkisini hissettiriyor. Kahveseverler, 5. nesil kahvecilikte, yenilikçi teknoloji ve kahvecilik anlayışının bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan benzersiz lezzetleri deneyimleme fırsatı buluyor.

5. nesil kahvecilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcisi Kaave Roastery, inovatif teknolojiler ve yeni demleme yöntemleriyle her mağazasında aynı kalitede, aromada ve nitelikte kahveleri misafirlerine sunuyor. Bu standarizasyonu sağlamak için de enoloji biliminden faydalanarak Fakir Hausgeräte’nin teknoloji gücünü kullanıyor.

Enoloji ile Gelen Standardizasyon

Gastronomide özellikle belli içecekler için çok önemli bir yere sahip olan enoloji ile yakalanan lezzet standardı, tüm Kaave Roastery’lerde aynı aroma ve kalitede kahve içmeyi mümkün hale getiriyor. Hassas bir bitki olan kahvede her hasatta aynı kalite ve lezzet standardını yakalamak oldukça zorken, enoloji bilimi kullanılarak tamamen sayısal veriler ile her üretimde standardizasyon sağlanabiliyor.     

Kaave Roastery yine standardizasyonu sağlamak adına kahve tedariki yaptığı çiftliklerde CRU esaslı bir üretim olmasına özen gösteriyor. CRU çiftlikleri, her daim kalite göstergelerine önem verip, üretimlerini bu yüksek kalite ölçütlerine göre gerçekleştiriyor.

Üretim tesislerine gelen çekirdekler, kahve uzmanları tarafından kendi içlerinde kalibre olarak oluşturdukları puanlar ile enoloji biliminden faydalanılarak kalite standartlarına göre sınıflandırılıyor ve harmanlanıyor. Bu yöntem ile hem mağazalarda içilen hem de Kaave Roastery etiketli paket kahvelerden içilen tüm kahvelerde aynı nitelik ve lezzet standardı yakalanıyor.

Kaave Roastery mağazaları pandemi önlemleri çerçevesinde şimdilik saat 09:00-19:00 arasında hizmet veriyor.