Cunda’da kapılarını açan ‘Lokal Şeyler’,adanın yaşam kültürünü sağlıklı mutfak, spor ve eğlenceyle bir arada sunuyor.

Ayvalık’ın en gözde adası Cunda’nın tarih ve ilham dolu dünyasında kapılarını açan ‘Lokal Şeyler’,mart ayı itibariyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Sağlıklı, enerjik ve yaratıcı sürprizlerle dolu minimalist bir ortam sunan ‘Lokal Şeyler’, misafirlerine kendi yolculuklarından ilham alma vebaşkalarına ilham verme fırsatı sunuyor.

Lokal Mutfak adanın kültürünü yansıtıyor
Cunda Adası’nın en önemli anıt yapısı olan Taksiyarhis Kilisesi geçidinde bulunan Lokal Mutfak, adadaki yaşam kültürünü gerçek anlamda hissettiren butik bir mekanda konuklarını ağırlıyor.

Gruplara özel olarak hazırlanan, içeriği taze ürünlerden oluşturulmuş, tedariği yerel üreticiden sağlanan, yaklaşık kırk çeşitten oluşan tadım menüsüile dikkat çeken Lokal Mutfak, ayrıcagün içinde standart menüden seçim yapma imkanı da sunuyor.

Geleneksel Rum evlerinde konaklama
Cunda’nın merkezinde yeralan Lokal Konukevi ise; adanın geleneksel Rum mimarisine uygun olarak restore edilmiş 4 odalı taş evinde misafirlerini ağırlıyor.
Lokal deneyimler, sadece lezzet ve konaklama ile sınırlı değil.

Lokal etkinliklerde; sağlıklı yaşam ve kişisel gelişim başlıklarıyla, alanlarında uzman kişiler ve gruplarla biraraya gelme fırsatı sunuyor.

Mutfak; fonksiyonel beslenme, doğru yiyecek seçimi, sağlıklı hazırlama, pişirmeteknikleri ve türlü tematik etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca Cunda’nın doğal güzelliklerinde özel spor koçlarıyla sporcu beslenmesi ve egzersiz programlarına katılmanın yanı sıra yoga/nefes kamplarındabeden ve zihin arındırma aktivitelerine katılmak mümkün olabiliyor.