Türkiye’nin ilk 5. nesil kahvecisi Kaave Roastery nitelikli kahveleri, flamboyant konsepti ve zengin menüsü ile misafirlerini ağırlıyor.

Faklı kavurma ve demleme yöntemleriyle yaptıkları leziz kahvelerle öne çıkan yeni nesil kahveciler, son yıllarda kahveseverlerin gözdesi oldu. Pandemi ile birlikte ziyaretçi sayılarında azalma olsa da normalleşme adımlarının atıldığı yeni dönemde ilginin artarak devam etmesi öngörülüyor.

Dünyada şuan kalite, nitelik ve teknolojinin ağır bastığı 5. nesil kahvecilik akımı etkisini hissettiriyor. Kahveseverler, 5. nesil kahvecilikte, yenilikçi teknoloji ve kahvecilik anlayışının bütünleşmesi sonucu ortaya çıkan benzersiz lezzetleri deneyimleme fırsatı buluyor.

5. nesil kahvecilik akımını Türkiye’ye getiren Kaave Roastery, inovatif teknolojiler ve yeni demleme yöntemleriyle her mağazasında aynı kalitede, aromada ve nitelikte kahveleri misafirlerine sunuyor. Bu standarizasyonu sağlamak için de enoloji biliminden faydalanarak aynı holding bünyesinde bulunduğu Fakir Hausgeräte’nin teknoloji gücünü kullanıyor.

Nitelikli Nano Lot Kahveler

Kaave Roastery, menüsünde yer alan “nano lot” kahveleri ile misafirlerine üst segment bir kahve deneyimi yaşatıyor. Kahve yetiştiriciliği yapılan Tropik Kuşak ülkelerinin en seçkin çiftliklerinden hasat edilen nano lot kahveler, en özel ve en iyi şartlarda yetiştirilmiş kahve çekirdeklerinden elde ediliyor. Üreticilerin daha fazla emek harcadığı ve çok özenli bakım yaparak ürettiği bu kahveler, çiftliklerdeki işçiler tarafından elek boyutlarına göre ayrılıp, sınırlı miktarlarda yetiştirilebiliyor. Nano lot kahve çekirdekleri, tek bölgedeki ağaçlardan insan eli ile hasat edilip, diğer kahvelerle birlikte karışmadan özel eleme yöntemleriyle elendiği için saf harman ve yüksek aroma içeriyor.

Kaave Roastery’nin yıldız nano lot kahvesi Brezilya – Sitio Santana, alanında lezzet kalitesinde zirve olan “Cup Of Excellence Unvanı” na sahip. Bu unvanı alan kahveler tat profili muazzam, çekirdeklerinde hiç hata bulunmayan ve üreticiler tarafından titizlikle yetiştirilen kahveler.

Kahvelerle Uyumlu Zengin Yiyecek Menüsü 

Kaave Roastery, profesyonel danışmanlık alarak oluşturduğu yiyecek menüsüyle de gurme damaklara kahvenin yanına eşlik edecek özel lezzetler sunuyor. Menü, dünyanın farklı bölgelerinden gelen nitelikli kahveler ile seçilen yiyeceklerin uyumu ve misafirlerin tüketim hassasiyetleri dikkate alınarak titizlikle oluşturuldu. Sağlıklı beslenmeye özen gösterenler için kahve ve çay çeşitlerine eşlik eden vegan, glütensiz, düşük kalorili ürünler de menüde yer alıyor.