İş dünyasında başarı sağlamak bazıları için bir yetenekken bazıları ise bunu aldığı eğitimler ve okuduğu kitaplarla sağlıyor. D&R, içerisinde tecrübelerin ve altın değerinde deneyimlerin olduğu kitapları iş dünyasında başarı elde etmek isteyen girişimciler için derledi.

İnsanların hayatları boyunca aldığı eğitimler ve okuduğu kitaplara ek olarak iş dünyasındaki rekabet hali küresel toplumdaki işleyişi sağlayıp ilerlemelerini sağlıyor. Kişinin başarıya ulaşmak için edindiği her deneyim, onu iş hayatında bir adım öne geçiriyor. D&R, her sektörden girişimlere ışık tutacak ve donanımsal açıdan kişileri destekleyecek kitaplardan oluşan seçkileri sizler için hazırladı.

Kendi İşini Kurmak İsteyen Girişimcinin El Kitabı – Guy Kawasaki

Girişimcilik sanatı rehberi değerindeki kitapla, sermaye oluşturmaktan doğru insanların işe alınmasına; konumlanmadan bir marka yaratmaya kadar birçok konuda başarının püf noktalarını ele alacaksınız. Kitabında açık ve akıcı bir dil kullanan Kawasaki, genç girişimcilerin de hayallerine giden yolda adım atmalarına destek olacak.

Yalın Yeni Girişim – Eric Ries

Eric Ries, kitabında teknoloji sektörünün iş kurmaya ve ürün yaratmaya ilişkin yaklaşımlarına dair iç görüler sunuyor. Yalın üretim ve yönetim ilkelerini girişimcilik dünyasına uygulayarak, Yalın Startup felsefesini kuran yazar, okuyucuya girişimcilik alanında faydalı bilgiler sunuyor.

Girişimci Kapital – Mustafa Ergen

Türkiye’nin önde gelen ünlü girişimcilerinden tam not alan kitap, okuyucularına farklı bakış açıları sunuyor. Ergen’in girişimcilik konusunu bütün nitelikleriyle ele alarak değerlendirdiği kitabı, girişimcilikle ilgilenen herkesin bilgisini güncelliyor ve önemli bir kaynak haline geliyor. 

Girişimcinin El Kitabı – Business Review

Girişimcinin El Kitabı, karşılaşma ihtimalinizin en yüksek olduğu sorunlara ve bunlar karşısında uygulamanız gereken doğru yaklaşımlara güzel bir genel bakış sunuluyor. Kitapta, girişimcilik serüvenine adım atmadan ve başarıyı sağladıktan sonra ele alınması gereken önemli sorulara değiniliyor.

Girişimcilik Hayattır – Mehmet Şöhrap Sanlı            

Sanlı’nın Girişimcilik Hayattır adlı kitabı, girişimci olmayı düşünen, bir iş fikri bulunan kişilere ışık tutacak nitelikte. Girişimcilikte en önemli etmenlerden birisinin motivasyon olduğunu kitabında anlatan yazar, iş planının nasıl yapılması gerektiğinden ticarileşmenin adımlarına, büyümeden sürdürülebilir girişimciliğe kadar bir çok konuda okuyucusuna deneyimlerini aktarıyor.