Biden yeni ekonomik destekleri açıklayacak

KOBİ Postası

ABD’nin seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın, ekonomiyi coronavirus kaynaklı krizden toparlanmasını sağlayacak destek paketini Perşembe günü açıklaması bekleniyor.

The Washington Post’un haberine göre, seçilmiş Başkan Biden’ın yardımcıları, bu bilgiyi Kongre üyeleriyle yaptıkları görüşmelerde aktardılar. Gazetenin, konuya yakın kaynaklarına dayandırdığı haberde, Biden’ın açıklayacağı destek paketi, Amerikalılar’a doğrudan 2,000 dolarlık yardımı da kapsayacak. Biden da daha önce yaptığı açıklamalarda, ülke genelinde daha fazla ekonomik desteğe gereksinim olduğunu vurgulamış ve bu nedenle öncelikleri arasında yeni bir yardım paketinin bulunduğunu vurgulamıştı. Biden geçen Cuma günü yaptığı açıklamada da, birkaç trilyon doları bulması beklenen yeni destek paketinin, işsizlik sigortası ödemelerinin genişletilmesini ve kent ve eyalet yönetimlerine de milyarlarca dolarlık yardım verilmesini içerdiğini duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Koca: Yarından itibaren sağlık çalışanlarımızın aşılanmasına başlanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yarından itibaren sağlık çalışanlarımızın aşılanmasına başlanacak” dedi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yarından itibaren tüm Türkiye’de sağlık çalışanlarımızın aşılanmasına başlanacak” dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye İlaç […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN