40. İstanbul Film Festivali’ne başvurular başladı

KOBİ Postası

Festivale son başvuru tarihi 26 Mart. 2 Nisan’da çevrimiçi olarak başlayacak festival, Haziran ayında da yarışmalı bölümleriyle sinemalarda, açık hava mekânlarında ve yine çevrimiçi olarak izleyicisiyle buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği ve bu yıl 40. yaşını kutlayacak olan İstanbul Film Festivali’ne başvurular başladı. 

40. İstanbul Film Festivali Türkiye Sineması danışma kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: Sinema yazarları Engin Ertan, Kaan Karsan, Nil Kural ve Esin Küçüktepepınar.

Festival programında yer alacak filmler için son başvuru tarihi 26 Mart 2021.

2 Nisan’da başlıyor

İstanbul Film Festivali 40. yılında yeni festival formatıyla 2 Nisan’da çevrimiçi olarak başlayacak, Haziran ayında da festivalin yarışmalı bölümleriyle sinemalarda, açık hava mekânlarında ve yine çevrimiçi olarak izleyicisiyle buluşacak. Ulusal yarışmalar ise 18-29 Haziran’da yapılacak.

Festivalde, dünya sineması örnekleri, Türkiye sinemasının en yeni yapımları, uluslararası festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmlere klasiklere ve yeni keşiflere, kült filmlere yer verilecek. 

Kategoriler

40. İstanbul Film Festivali’nde Türkiye Sineması bölümündeki filmler Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında izleyicilerle buluşacak.

Ulusal Yarışma’da büyük ödül olarak En İyi Film’e Altın Lale veriliyor, ayrıca festivalin kurucularından Onat Kutlar adına Jüri Özel Ödülü, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik dallarında da birer ödül veriliyor. Festivalde ayrıca Seyfi Teoman adına En İyi İlk Film Ödülü de veriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

<strong>ASD’den ‘Türkiye Çevre Ajansı’na tam destek</strong>

Türkiye Çevre Ajansı’nın kurulması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun Resmî Gazete’de yayınlandı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, “Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN