UPTION uygulamasına PSM Awards 2020’den ödül

KOBİ Postası

Global para transferi ve ödeme platformu UPT’nin yeni mobil uygulaması UPTION, ödeme dünyasının önemli ödül organizasyonu PSM Awards 2020’de En İnovatif Ürün, Hizmet, Proje kategorisinin Teknoloji dalında ödül kazandı. Müşterilerinin yurt içi ve yurt dışı tüm para transferi işlemlerini dijitale taşıyan uygulama, her müşteriye özel IBAN veren tek mobil uygulama olma özelliği taşıyor.

Dünya genelinde 200’e yakın ülkede, 400 bin işlem noktasıyla hizmet veren Aktif Bank iştiraki UPT, müşterilerinin yurt içi ve yurt dışına isme, hesaba ve karta 7/24 para transferi yapmasına imkan veren yeni uygulaması UPTION ile PSM Awards tarafından ödüle layık görüldü. Çok yakın zamanda hayata geçirilen uygulama, Türkiye’deki bankalarda hesap açmakta sıkıntı yaşayan yabancı uyruklu şahıslara, hesap açıp birikimlerini bu hesaplarda tutma ve 7/24 yönetme imkanı da tanıyor. Şubeye gitmeye gerek kalmadan UPTION’ı kullanarak hızlıca ve kolayca dijital müşteri olabilen kullanıcılar, “Avrupa Hesaba Transfer”, “Nakit Çek”, “QR Ödeme/Tahsilat”, “Mesajla Para İste” gibi pek çok farklı özellik sayesinde bulundukları yerden tüm işlemlerini çözebiliyor.

Özat: “UPT dijital odaklı olmaya devam edecek”

UPT’nin en önemli stratejik önceliklerinden birinin dijitalleşme olduğunu vurgulayan UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “Müşterilerimize sunduğumuz deneyimi daha da iyileştirmek amacıyla UPTION uygulamasını devreye aldık. Hayatı kolaylaştıran birçok farklı işlem seçeneği sunduğumuz bu uygulamanın, PSM Awards gibi sektörümüzün itibarlı organizasyonu tarafından ödüle layık görülmesi bizi gururlandırdı. UPT olarak gelecek yatırımlarımızda dijital odaklı olmaya devam edeceğiz” dedi.

UPTION uygulamasının öne çıkan özellikleri Müşteriler, şubeye gitmeye gerek kalmadan dilediği yerden UPTION’ı kullanarak dijital olarak müşteri olabiliyor. Sözleşmeleri, belirledikleri adrese ücretsiz olarak gelecek kurye ile temin ediliyor.UPTION Transfer özelliği ile UPT müşterileri kendi aralarında 7/24, TRY, USD ve EUR döviz cinslerinde ücretsiz olarak para transferi gerçekleştirebiliyor. Yurt içi Para Transferi ile hesaba ve karta TL EFT, anlaşmalı yurtiçi bankalardaki USD ve EUR hesaplara 7/24 YP Havale yapabiliyorlar.UPT’nin hizmet noktalarında fiziksel olarak sunduğu 200’e yakın ülkeye para transferi hizmetini Yurtdışı Para Transferi özelliği ile dijitale taşıyan uygulama, 7/24 isme veya hesaba para transferi yapılabilmesini sağlıyor. “Avrupa Hesaba Transfer” özelliğiyle müşteriler, SEPA kapsamındaki 40 ülkede yer alan tüm banka ve finansal kuruluşlar nezdindeki hesaplara 7/24, EUR cinsinden para transferi yapabiliyor. Lansman süresince yalnıza sadece 1 Euro masraf alınıyor.Kullanıcılar “Nakit Çek” özelliği ile yurt içindeki ve yurt dışındaki tüm UPT anlaşmalı noktalarından kimliklerini ibraz ederek paralarını nakit olarak çekebiliyor.“QR Ödeme/Tahsilat” özelliği ile müşteriler diledikleri zaman TL, USD ve EUR döviz cinslerinde hızlıca QR kod oluşturabiliyor, oluşturduğu QR kodu üçüncü kişilerle paylaşarak kolayca tahsilat yapabiliyor.“Mesajla Para İste” özelliği ile müşteriler ortak bir harcamaya ait tutarı istedikleri şekilde bölüştürerek mesaj yoluyla arkadaşlarından toplu olarak talep edebiliyor, dilerse ortak harcamaya ilişkin belgelerin fotoğrafını çekerek arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.Uygulama, App Store veya Google Play’den (iOS veya Android işletim sistemli telefonlardan) kolayca indirilebiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

2021’de uparazzi’den Doğaya ve Barışa Çağrı Var!

Doğaya ve insanın doğayla olan bağına inançla hareket eden uparazzi, “Yatırımın Doğa Hali” sloganına paralel olarak yeni yıla girerken tüm dünyaya anlamlı bir mesaj iletti. uparazzi, tüm yatırımcılarına, arazilerine diktiği ve […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN