İşe alım kararını en çok istek ve motivasyon belirliyor

KOBİ Postası

İK uzmanları en çok nelere önem veriyor?

Videolu Mülakat Uygulaması Jobuum’un gerçekleştirdiği araştırmaya göre, insan kaynakları yöneticileri işe alım sürecinde nitelikli adaya ulaşmak için çok fazla zaman harcamak durumunda kalıyor. İK yöneticilerinin yüzde 56’sı bir pozisyon için en az 11 ve üzeri adayla mülakat yaparken, bir mülakata 30 dakika ve üzerinde vakit ayırıyor. Araştırmaya katılan İK yöneticilerinin yüzde 74’ü işe alım sürecinde adayın ses tonu, görünümü ve konuşma tarzının çok önemli olduğu düşünüyor.

Pandemi ile birlikte artan dijitalleşme insan kaynakları departmanlarının işlerini de dönüştürerek, dijital kanalların kullanımını artırıyor. Sektörün bu ihtiyacını öngörerek Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Videolu Mülakat Uygulaması Jobuum’un gerçekleştirdiği araştırma, şirketlerin nitelikli çalışana ulaşmakta gereğinden fazla zaman ve para harcadığını ortaya koyuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SEK Süt satıldı

Koç Holding iştiraki Tat Gıda, süt ve süt ürünleri iş koluyla ilgili Sek markası dahil tüm varlıklarını 240 milyon TL bedelle Çallı Gıda’ya sattı. TAT Gıda, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN