4 Ocak itibarıyla toplam swap stoğu 44 milyar dolar

KOBİ Postası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), verilerine göre 4 Ocak’ta toplam swap stoğu 44 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada , yurt içi piyasalarda bankalarla gerçekleştirilen swap işlemlerine ve BIST nezdindeki Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda gerçekleştirilen TL uzlaşmalı vadeli Döviz işlemlerine ilişkin akım ve stok verileri, TCMB internet sitesinde yer alan İstatistikler/Piyasa Verileri başlığı altında 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren günlük olarak yayımlanmaya başlanacağı belirtilmişti.

Swapların günlük olarak açıklanması ve Borsa İstanbul’un da buna dahil edilmiş olması, piyasaya verilen TL’nin, hem swap tarafından hem açık piyasa işlemleri tarafından net bir şekilde hesaplanmasına olanak sağlayacak. Piyasa, şeffaf bir politika izlenmesinde atılan adımı doğru ve iyi bir adım olarak yorumluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ant Group kurucusu Jack Ma aylardır ortada yok

Çinli milyarder Jack Ma’nın iki aydan fazla bir süredir kamuoyuna görünmediği yönündeki haberlerin yayılması,spekülasyonları da beraberinde getirdi.Financial Times gazetesinde yer alan habere göre, Çinli internet şirketi Alibaba’nın kurucusu, iş adamı […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN