Armut.com’da Özel Satranç Dersi Taleplerini Arttan Dizi!

KOBİ Postası

Netflix’in başarılı yapımlarından biri olan The Queen’s Gambit, Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com’daki online satranç derslerine olan talebi arttırdı.

Evde geçirilen zamanın artmasıyla birlikte bol bol dizi izleyen ve yeni hobi arayışı içinde olan kullanıcılar, The Queen’s Gambit’in etkisiyle online satranç derslerine yöneldi. Armut.com dizinin yayınlandığı dönemdeki verileri incelendiğinde satranç özel dersinde hızlı bir talep artışı olduğu belirledi.

Popüler yapımların ve güncel olayların kullanıcı davranışlarını etkilediğini belirten Armut, satranç özel ders taleplerinin dizinin yayınlandığı 23 Ekim sonrası 1 aylık sürede, bir önceki döneme göre %64 arttığını söyledi. Bu dönemde satranç özel ders taleplerinde rekor sayıya ulaşan marka, bir önceki seneyle karşılaştırıldığında ise bu dönemdeki taleplerin %57 arttığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İMİB’ten tasarım yarışması kazanlarına 74 bin TL para ödülü ve yurtdışı eğitim bursu

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması” sonuçlandı. Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen yarışmaya profesyonel ve öğrenci kategorilerinde toplam 599 başvuru yapılırken, […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN