Türk Pidesine yurtdışından büyük talep

KOBİ Postası

Ordulu iki genç kardeşin büyüklerinden miras kalan pidecilik işini, yurt içinden sonra yurt dışına da taşıdıkları Aktaşlar Lezzetler Grubu,  Aktaşlar, Nelipide ve Pidemiss markalarıyla büyümesini sürdürülebilir kılma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İhracat hedefli büyüme stratejini benimseyen marka, Ortadoğu, Avrupa ve Amerika pazarından sonra şimdi de yoğun taleple karşılaştığı Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Fransa, Hollanda, İsviçre, İtalya,  Malezya, Rusya ve Ukrayna ile distribütörlük anlaşması oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Aktaş: Pide bizim için bir tat olmaktan ziyade bir tutku

1981 yılından bu yana oluşturduğu lezzetleri yemeğe değer verenlerle paylaşan Aktaşlar Lezzet Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş, Ordu pidesini dünyaya tanıtma arzusunda olduklarını söyledi. Pidenin Türkiye’de ayrı bir yeri olduğunun altını çizen Aktaş, “Pide bizim için bir tat olmaktan ziyade bir tutku.  Bu nedenle geleneksel lezzetimizi tüm dünyada tanıyor olması bizim için çok kıymetli. Öte yandan oluşturduğumuz strateji sayesinde marka bilinirliğimiz her geçen gün artıyor. Tabii bu artışla doğru orantılı olarak talepte de artış yaşıyoruz. Yurt dışında bayi ağımızı oluşturarak ihracat satışlarımızı arttırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu strateji doğrultusunda da 2018 yılsonuna kadar Nelipide Gurme markasıyla 20 ülkede daha olmayı hedefliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TOBB CAMİASI, İBRAHİM ÇAĞLAR’IN VEFATIYLA ÇOK DEĞERLİ BİR İSMİNİ KAYBETTİ

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcım ve İTO Başkanımız, değerli kardeşim İbrahim Çağlar’ın vefatını derin üzüntü ile öğrendim. Ülkemiz iş dünyası çok sevilen, çok kıymetli […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN