Gratis, sosyal medyada lider oldu

kobipostasi

Sektöründe mağaza sayısı ile lider olan Gratis, sosyal medyada da yine kendi sektöründe en çok hayran sayısına sahip olan lider marka unvanını taşıyor.

Gratis, BoomSonar ve Marketing Türkiye tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Social Media Awards Turkey’den biri altın biri gümüş olmak üzere toplam 2 ödül alma başarısına ulaştı. Mağazalarında olduğu kadar sosyal medyada da tüketicilerle yakın iletişimde olan ve sosyal platformlardaki eğlenceli içerikleri ile gün geçtikçe hayran sayısını artıran Gratis adına ödülleri törene katılan Gratis CEO’su Bahadır Özbek, Gratis Pazarlama Müdürü Gülçin Uysal, Gratis Sosyal Medya Ajansı Platform New Media’dan Ayça Acet ve Gratis Kreatif Ajansı Concept’ten Özlem Najdi aldı.

Mağaza sayısı ile sektöründe lider olan Gratis, Social Media Awards Turkey kapsamında verilen SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’nin alışveriş sektöründeki ‘Mağazalar Kategorisi’nde altın ödül alarak sosyal medya da lider oldu. Gratis, markaların 1 yıllık sosyal medya performanslarının tamamen tarafsız verilere dayalı olarak hazırlandığı SocialBrands sosyal medya marka endeksi sonuçlarında, mağaza içerik çalışmaları ile alışveriş sektöründe sosyal medyayı en etkin kullanan marka olarak altın ödülü aldı. SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri kapsamında, markaların Facebook, Twitter ve Instagram’da 1 Nisan 2016 – 31 Mart 2017 döneminde hayran sayısı, hayran artışı, sayfa yapısı, sayfa bilgileri, dönem boyunca paylaştığı tüm iletiler, ileti türleri, paylaşılan iletilere gelen beğeni, yorum, paylaşım ve retweetler, ileti başı etkileşim oranı, hashtag ve mention kullanımı, bulunduğu sektördeki karşılaştırmalı durumu gibi onlarca farklı herkese açık performans verisi istatistiksel olarak değerlendirildi.

Gratis, Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura başkanlığında, alanında uzman jüri üyelerinden oluşan 30 kişilik grubun oylama yaptığı Social Media Awards Turkey Jüri Ödülleri’nde, Gratis mağazaları önünde bekleyen erkeklerin de mağazaya girişlerini konu alan “Bekleyenler” viral videosu ile “Online Reklam ve Viral Video” kategorisinde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. Gratis, bu videosu ile 60 milyona yakın etkileşim elde etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Filli Boya İle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ortak çalışma

Filli Boya ve Milli Eğitim Bakanlığı, renklerin öğrenmedeki etkisi gözetilerek hazırlanan Okullarda Renk Etkisi Projesi ile bir ilke imza atıyor. Uzman Psikolog Ayben Ertem ile birlikte hazırlanan “Okullarda Renk Etkisi” […]

KOBİ Postası'nı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz

ABONE OLUN