Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi öğretim görevlilerine yönelik düzenlediği eğitim ile ürünlerinin “uygulamalı meslek dersleri” kapsamında nasıl kullanılacağını detaylı olarak anlattı.

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Lefkoşa Kampüsü’nde düzenlenen eğitimde; Mikro Yazılım Destek ve Satış Sonrası Hizmetler Departmanı’ndan İlker BEKDEMİR, 2 tam gün olarak verilen eğitim kapsamında, Bilgisayarlı Muhasebe ve Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü öğrencilerinin hem eğitim hem de iş hayatı için kazanımlar edinmesine yardımcı olabilecek Mikro Yazılım ürünlerini ve özelliklerini uygulamalı olarak anlattı. Eğitime; Muhasebe ve Finans Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet AĞA, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Erbuğ ÇELEBİ ve Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet ERÜLGEN katıldı.

Bu eğitimin yanı sıra Mikro Yazılım ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokolü, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Destekli Muhasebe Bölümü ile Mikro Yazılım arasındaki bilimsel etkinlikler, araştırma, meslek içi eğitim konularındaki anlayışlarını, eğitmenleri, çalışanları ve öğrenciler arasındaki ilişkileri teşvik etmek, mevcut olanları geliştirmek ve işbirliği çalışmalarının sonuçlarının ortak kullanımını sağlamak ve bunları yayımlamak, tarafların bilimsel amaçlı organizasyonlardaki deneyimlerini birbirlerine aktarmak temel amaçlarından hareketle oluşturulmuştur.