Yerli mallara sahip çıkılması ve yerel marketlerin önemsenmesi konularında desteklerini sürdüren Lila Kağıt, 31 Ocak – 1 Şubat tarihlerinde Hilton Convention Center’da gerçekleştirilen Yerli Market Haftası’nın kurumsal sponsorluğunu üstlendi.

Yerel ve yerli işletmelerin birbirlerini tanımaları, dayanışma ve paylaşımda bulunmaları amacıyla oluşturulan İstanbul PERDER ve PİN Grup tarafından düzenlenen etkinliğin bu yılki teması “Paylaşmak” oldu. 41 farklı market zincirinin bir araya geldiği Yerli Market Haftası’na toplam 2.816 ziyaretçi katıldı ve organizasyonda gerçekleştirilen katılımcı anketine göre yüzde 96 oranında memnuniyet sağlandı.

Etkinliğin ikinci gününde düzenlenen ‘Geleceğin Paylaşımında Perakendeci ve Tedarikçilerin Rolü’ konulu panelde konuşmacı olarak yer alan Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü, Yerli Market Haftası’nı yeni işbirlikleri için bir fırsat olarak değerlendirirken etkinliğin yerel marketlerin gelişimi için de önemli platform olduğunu vurguladı.

Öğücü; “Lila Kağıt olarak biz de yerel sermaye ile kurulmuş bir şirketiz. Böyle bir durum söz konusun iken elbette yerli üretime ve bu ürünlerin kullanıcılar ile buluştuğu yerel marketlerimize de elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Yerli Market Haftası, sektörün oyuncularını bir araya getiren, fikir alış verişine imkan tanıyan, deneyimlerin paylaşıldığı ve yeni iş birliklerinin doğduğu bir etkinlik. Bu etkinliğin sponsoru olmaktan gurur duyuyoruz. Umudumuz hem yerel üreticilerin hem de yerli marketlerimizin verimli iki gün geçirmesini sağlamak” şeklinde konuştu.

Etkinliğin finalinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un katılımıyla gerçekleşen gala gecesi yemeği düzenlendi. İstanbul PERDER’in 11. yılına özel olarak kesilen pastanın ardından etkinlikte sahne alan sanatçı Bülent Serttaş, katılımcıların doyasıya eğlendikleri geceye renkli performansıyla damga vurdu.