Harika_Matematik_SomaMinik Eller Büyük Hayaller Platformu kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında farklı etkinlikler ile çocukları destekleyen Finansbank, Harika Matematik Sergisi’ni iki ayda yaklaşık 20 bin çocuk ile buluşturdu.

Çocukların büyük ilgi gösterdiği gezici sergi, IEG&73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğunda Erzurum’da başlayan turunu, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Antalya’nın ardından Soma’da tamamladı.

Ortaokul Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, her şehirde yerel yönetimler ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin desteğiyle belirlenen mekanlarda birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açıldı. Çocuklar, “Brahma Kulesi”, “Mükemmel Vitruvis”, “Aynalar”, “Sesin Geometrisi” ve “Gemiyi Batmaktan Kurtar” modüllerinin bulunduğu sergiyi keyifle gezdi.

Harika Matematik’e büyük ilgi!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minik Eller Büyük Hayaller Platformu kapsamında çocukları mutlu eden, hayal güçlerini ve analitik düşünme yetilerini geliştirmeye yönlendiren projeleri desteklediklerini belirten Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, “Yaptığımız etkinliklerle Finansçı’nın yenilikçi, yaratıcı, analitik, güvenilir, çözümcü özelliklerini çocuklara aktarmak istiyoruz. Harika Matematik’i de hedefimizle birebir uyuştuğunu düşündüğümüz için destekledik. The ZONE by Finansbank’ta İstanbul’daki çocukların ziyaretine açık olan sergiyi Anadolu’daki çocuklarımız ile de buluşturma düşüncesiyle Harika Matematik Tırı ile Erzurum’dan başlayan bir yolculuğa çıktık. Beklentimizin de ötesinde bir ilgi ile karşılaştık ve 20 bin çocuğa ulaştık; matematiğin eğlenceli yüzünü kendileri ile paylaştık” dedi.