Kaspersky Lab, Linux E-Posta Sunucusu için Kaspersky Güvenliği‘nin en güncel Bakım Paket (MP1) kurulumunun hazır olduğunu duyurdu. Yeni ürün, daha önce bağımsız testlerden elde edilmiş önemli test sonuçları ile tanıtılan yönetim özellikleri ve genel güvenlik verimliliği ile ilgili önemli gelişmeler içeriyor.

Yeni geliştirilen Linux E-Posta Sunucusu için Kaspersky Güvenliği, müşterilerine gelişmekte olan en güncel tehditler karşısında koruma sağlıyor. Yeni ürün, dünya çapındaki milyonlarca kullanıcıdan şirket uzmanlarına kadar gerçek zamanlı tehdit verileri sağlamak için bulut teknolojisini kullananKaspersky Güvenlik Ağı ile tam entegrasyon özelliği taşıyor. Bakım Paketi, istenmeyen e-posta filtresinden geçen e-postalardaki zararlı kimlik avı bağlantılarını belirleyerek istenmeyen e-posta ve yeni kimlik avı için gelişmiş algılama özelliklerine olanak sağlıyor. Paketin başka bir e-posta filtreleme ayarı, çalışanlar için daha az ağ trafiğine ve daha az dikkat dağınıklığına yol açarak, yöneticilerin yasal (spam olmayan) kaynaklardan gelen toplu e-posta gönderimlerini engellemelerine veya sınırlandırmalarına imkan tanıyor.

Linux E-Posta Sunucusu için Kaspersky Güvenliği’nin en dikkat çeken özelliği, e-posta iletilerindeki bağlantıları analiz eden ve kullanıcının zararlı bir web sitesine yönlendirilip yönlendirilmediğini belirleyen yeni URL analiz tekniklerini barındırması. Öncelikli olarak yasal web sitelerinin gizliliklerinin yakın zamanda ihlal edilip ziyaretçilerine zararlı yazılımlar bulaştırması durumunda kullanışlı olan Kaspersky Lab’in yeni teknolojisi, görünüşte zararlı olan bağlantıları kendiliğinden tarayıp, saldırı girişimini diğer uçta bekleyerek karşılıyor ve bağlantının kullanıcıya gönderilmesini engelliyor.

Linux E-Posta Sunucusu için Kaspersky Güvenliği, halihazırdaki etkileyici güvenlik araçlarına ek olarak hedefli saldırılarda yaygın olarak kullanılan bir teknik ile herhangi bir yazılımdaki noksanlıklardan yararlanan zararlı yazılımı engellemek için tasarlanmış gelişmiş ZETA Kalkanı teknolojisini de kullanmaktadır. Zeta Kalkanı, veri akışlarını yazılım hatalarından yararlanma girişimlerinde saldırganlar tarafından yaygın olarak kullanılan bazı kod parçalarını (gelen e-postalarda bulunan ekler gibi) tarayarak çalışmaktadır. Bu ayrı parçaları arayan ve hedefin özelliklerine dayalı farklı tarama tekniklerini kullanan ZETA Kalkanı teknolojisi, yasal görünümlü başka bir dosyanın içinde saklanmış zararlı bir yazılım tarafından atlatılamıyor ve yeni oluşturulmuş açıklardan yararlanma amaçlı kodları daha karşılaşmadan başarılı bir şekilde engelleyebiliyor. Ayrıca, daha küçük kod parçalarının algılanmasındaki girişimine odaklanan ZETA Kalkanı, kurumsal seviyedeki herhangi bir e-posta dağıtım ağında en az gecikme ile kısa bir süre içinde yüksek miktarda veriyi işleyebiliyor.

E-posta yönetimi

Linux E-posta Sunucusu için Kaspersky Güvenliği’nde bulunan bir başka önemli geliştirme ise çözümün ağ yöneticileri için kolaylaştırılmasıdır. Linux E-Posta Sunucusu için Kaspersky Güvenliği, yöneticilere aynı kaynaklı tüm ağlar boyunca Kaspersky Lab teknolojisi ile ilgili görünürlük sağlayan merkezi yönetim konsolu olan Kaspersky Güvenlik Merkezi’nden artık görüntülenebiliyor. Kaspersky Linux E-Posta Sunucusu’nun bu konsola dahil edilmesi ile yöneticiler, artık e-posta sunucu kümelerinin güvenliğini izleyebiliyor, lisansları yönetebiliyor ve ayrı bir konsol açmak zorunda olmaksızın sorun bildirimlerini görüntüleyebiliyor. Kaspersky Lab, çözüm yönetiminde kendi bildikleri yöntemi tercih eden müşteriler için ve gelişmiş fonksiyonları yerine getirmek adına web yönetim arabirimi ve komut satırı kontrolü sağlamaya devam ediyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın