Wargaming bugün, 4-6 Nisan’da Varşova’daki Multikino Zlote Tarasny Etkinlik Alanı’nda düzenlenecek olan Wargaming.net Büyük Finallerinin ana hatlarını paylaştı. Detaylar arasında yarışmacıları bekleyen 300.000$’lık bir ödül havuzu da mevcut.
Wargaming Uluslararası eSporlar Direktörü Jonghyuk Baak: “Bu tip etkinlikler sadece oyuncuların katıldığı sıradan bir olaydan ziyade seyirciler için de kaliteli eğlence ve seyir zevki sunmaktadır. Aynı zamanda elektronik sporların popülerliğinin artmasına da yardımcı olmaktadır.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Dünya çapında bir organizasyon olan ve Varşova’yı Nisan ayında eSporların başkenti haline getirecek Büyük Finaller’e katkıda bulunan ve bize yardımları konusunda son derece cömert davranan tüm oyunculara, takımlara ve partnerlere teşekkür etmek isteriz.”
Kura çekim töreni 24 Mart, 2014’te Almanya, Köln’deki ESL stüdyolarında gerçekleştirilecek. Coğrafi ayrımı belirginleştirmek için “kontrollü olarak rastgeleleştirilmiş” bir eşleştirme sistemi kullanılarak 14 takım, iki gruba ayrılacak. 25 Mart tarihinde the Wargaming.net League EU twitch kanalı üzerinden (twitch.tv/wgleu) saat 21.00’da canlı olarak yayınlanacak. Sonrasında video, YouTube, haber kanalları ve sosyal ağlara yüklenecek.
Açılış seremonisini takiben 4 Nisan’da saatler 14:00’ı gösterdiğinde, tüm dünyanın önde gelen 14 tank takımı, üç gün boyunca kıyasıya bir mücadelenin içerisine girecek. İlk gün hariç tüm mücadeleler saat 11:00’da başlayıp 21:00’da sonlanacak. Kazanan takımlar, 6 Nisan saat 21:00’da düzenlenecek olan törende yer alacak. Tüm oyunlar Wargaming.net Ligi Twitch Kanalları’ndan canlı olarak yayınlanacak:
http://www.twitch.tv/wgleu (Avrupa, Kuzey Amerika)
Halka açık olan bu büyük uluslararası eSpor şenliğinde izleyicilere sahneden eşantiyonlar, World of Tanks davetleri, bonus kodlar ve içinde birçok hediyeyi barındıran eşya çantaları gibi çeşitli ödüller dağıtılacak. Canlı yayın izleyicileri de yayın akışı esnasında davet ve bonus kodları kazanabilecekler.
World of Tanks oyuncu topluluğu da “PonPon Kız Çılgınlığı” adıyla düzenlenen yarışmaya, yaratıcı videolar çekerek katılabilecek ve Büyük Finallerde savaşan favori takımlarına desteklerini gösterebilecekler.
Bu büyük turnuvanın sponsorları RazerPayPalAlienware ve Varşova Şehri’dir.
PayPal Dijital Ürünler Yöneticisi Gaël Jouaillec: “PayPal, Wargaming.net Ligi Büyük Finalleri’nde World of Tanks ile birlikte çalışmaktan ve bu sayede tüm dünyada milyonlarca tüketiciye ulaşmaktan dolayı gurur duyuyoruz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti; “Muhteşem Varşova şehrinde gerçekleşecek Büyük Finalleri desteklemek, oyunculara yakın durma konusundaki arzumuzun bir göstergesi, tıpkı ödemeleri basit, kolay ve güvenli yapmak konusundaki temel becerimiz gibi… En iyi takım kazansın.”
Varşova Şehri Başkan Yardımcısı Michal Olszewski; “eSporlar’ın, oyun sektöründe en hızlı yükselen akım olduğunu görüyoruz. Polonya içinde, Varşova’dan birçok oyunseverin de içinde bulunduğu Avrupa’nın en büyük World of Tanks Topluluklarından birine sahip olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu yılın Büyük Finallerine ev sahipliği yaparak şehrimizi dünyanın çeşitli ülkelerinden gelecek özel konuklara gösterecek olmaktan memnuniyet duymaktayız.”

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın