thumbnail_1393854719Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 15 bininci Sultan otobüsünü üretti. 

Otokar’dan yapılan açıklamaya göre, üretimine başladığı 2002 yılından beri 15 bin adet Sultan üreten Otokar, 15 bininci Sultan küçük otobüsünü çalışanlarının da katıldığı törenle üretim bandından çıkardı. 4 yıldır 25 kişi ve üstü yolcu taşımacılığında Türkiye otobüs pazarının en çok tercih edilen markası olan Otokar, aynı zamanda son 6 yıldır da Sultan ile küçük otobüs pazarındaki liderliğini koruyor. Sultan otobüsleri, Navigo ismi ile başta Avrupa olmak üzere 30’dan fazla ülkede kullanılıyor.

Sakarya üretim tesislerinde, 15 bininci otobüsün üretimi nedeniyle Otokar Genel Müdür Yardımcıları Ali Rıza Alptekin, Basri Akgül, Murat Ulutaş’ın ve 15 bininci Sultan’ın üretiminde görev alan çalışanların katılımlarıyla bir tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Alptekin, bu zamana kadar 15 bin Sultan ürettikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“1967 yılında Türkiye’nin ve Avrupa’nın ilk küçük otobüs üretimini gerçekleştiren şirket olarak küçük otobüs üretimine döndüğümüz 2002 yılından bugüne kadar 15 bin adet Sultan ürettik. 2002 yılında pazara girdiğimiz sene ikinci konuma gelme başarısını göstermiştik. Bu başarı o yıldan beri devam etti. ‘Lider olmak kadar liderliği korumak da zordur’ derler. Son 6 yıldır Sultan otobüslerimiz ile Türkiye’nin en çok satılan küçük otobüs markasıyız. Bu başarıyı korumak için kullanıcı beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda ürünümüzü, üretim teknolojilerimizi ve yöntemlerimizi sürekli olarak iyileştiriyor ve geliştiriyoruz.”

Alptekin, otobüsleriyle ülkede ve dünyada binlerce yolcunun ulaşımına hizmet etmekten mutluluk ve gurur duyduklarını  vurgulayarak, “Sultan otobüslerimiz bugün Erzurum’dan İzmir’e, Samsun’dan Antalya’ya, Navigo ismi ile Fransa’dan İtalya’ya, İspanya’dan Almanya’ya kadar farklı yol ve iklim koşullarında başarı ile hizmet veriyor. Bu başarımızın sırrı ise kullanıcı isteklerini göz önünde bulundurmak, bu taleplere en kısa sürede ve en iyi şekilde cevap verebilmekte saklı. Elbette burada bulunan tüm Otokar çalışanlarının yaptıkları işte en iyiyi hedeflemesi ve ürettikleri araçlara duydukları güven, araçlarımızın her gün daha da mükemmel hale gelmesini sağlıyor” değerlendirmesini de yaptı.

 


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın