unnamed-3Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’nin (İMDER) 7.Olağan Genel Kurulu’nda, Kurucu Başkan Rızanur Meral’den görevi devralan ve 4 yıldır İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Cüneyt Divriş, koltuğunu Halil Tamer Öztoygar’a devretti.

Derneğin 2010 yılından beri başkanlık görevini yürüten Divriş, “Göreve geldiğim gün söylemiş olduğum bu bir bayrak yarışıdır, mutlaka günü gelince bu bayrağı devretmek lazım sözümü bugün burada tekrar sizlere hatırlatmakta fayda görüyorum. Bugün sizlerin oyları ile seçilecek yeni yönetime başarılar diler, tüm katılımcılara sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Nitelikli eleman ve eğitim projeleri devam edecek

İMDER’in geçtiğimiz dönemde temelini attığı eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam edileceğini vurgulayan yeni başkan Halil Tamer Öztoygar da, “Derneğimiz Cüneyt Başkan ile oldukça başarılı bir 4 senelik yönetim geçirdi. Bu dönemde birçok projeye de imza atıldı. Nitelikli eleman, eğitim konusu, yerli imalat, kamu kuruluşların ile ilişkiler, fuarlar, kongreler İMDER’in öncelikli gündemleri arasında yer alıyor. Sektörün, en önemli sorunlarından biri olan nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla başlatmış olduğumuz 7 Bölge 7 Okul projemizi önümüzdeki dönemde tamamlamayı hedefliyoruz. Bunun dışında eğitim alanında sektörümüz adına kurmayı planladığımız eğitim portali ile üyelerimizin paylaşabilecekleri eğitim dokümanlarını ortak bir havuzda toplayıp, okulların hizmetine sunacağız” diye konuştu. Hizmet Yeterlilik konusunda da atılan adımları devam ettireceklerine değinen Öztoygar “Bakanlıkla yeterlilik belgesi konusunda son aşamadayız. Yeterlilik belgesi kısa bir sürede yayınlanmış olacak ve bunlarda yayınlandıktan sonra daha kuralları olan daha kaliteli bir pazar oluşacak ”dedi.

Halil Tamer Öztoygar Kimdir?

Halil Tamer Öztoygar, 1964 yılında Karadeniz Ereğlisi’nde dünyaya geldi. 1982 yılında Kadiköy Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1984 yılında Richmond College ‘de  İş İdaresi Eğitimini tamamladı sonrasında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdi. 2011 yılında Koç Üniversitesinde EMBA tamamladı.

İş hayatına Işıklar Pazarlama ‘da Satış Uzmanı olarak başlayan Halil Tamer Öztoygar, 1987-2003 tarihleri arasında Sif Otomotiv A.Ş de Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. 2003 yılından beri HMF Makina’ da Genel Müdürlük görevini yürüten Öztoygar’ın İMDER ve İSDER yönetim kurulu üyeliği görevi uzun yıllara dayanıyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın