The HumanBody kobipostasi 1Gforce Exhibitions, heyecan verici gerçek insan vücutları ve örneklerinin yeni sergisini Aqua Florya Alışveriş merkezi içerisinde bulunan İstanbul Akvaryum Bilim Merkezi’nde açıyor. Dikkatlice parçalara ayrılmış 200 adet tam ve kısmi insan vücudu ve örneğine dikkat çeken The Human Body Sergisiinsan vücudunun mucizesini ve işlevlerini yerine getirişini sergileyerek derinin altında olup bitenleri, eşsiz şekilde üç boyutlu görüntüyle sunuyor.

31 Ocak 2014 Cuma günü gerçekleştirilen sergi açılışında GForce Exhibitions CEO’su Arnie Geller, İstanbul Akvaryum Genel Koordinatörü Dilek Çapanoğlu ve Prof. Dr. Murat Aksoy’un katılımıyla bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Basın toplantısında konuşan GForce Exbihitions CEO’su Arnie Geller, İstanbul’da olmaktan ve insan vücudu sergisini burada sergilemekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

İstanbul Akvaryum Genel Koordinatörü Dilek Çapanoğlu da, “Bu sıra dışı sergiyi İstanbul Akvaryum ’a getirmekten mutluluk duyuyoruz. The Human Body Sergisi, hiç şüphesiz ziyaretçilerimizin insan vücuduna bakışını değiştirecek ve hayatlarını daha iyi yaşamalarını sağlayacaktır” dedi.

Konusunda uzman bir isim olarak açılışta konuşan Genel Cerrah Prof. Dr. Murat Aksoy ise, sergilenen insan vücutları hakkında ilginç detaylara dikkat çekti. Prof. Dr. Aksoy, “İnsan vücuduna zarar veren sigara, obezite ve diğer etkiler, görselleştiren dokuz galeride ziyaretçilerle buluşacak. Bu sergiyle ziyaretçiler, sağlıklı bir akciğerle, sigaradan fazlasıyla zarar görmüş ve kararmış bir akciğeri karşılaştırabilme imkânına sahip olacak” dedi.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı’ndan Doç. Dr. Mehmet Üzel’de sergide yer alan 200 insan vücudunun hangi aşamalardan geçerek plastinatlar haline getirilmesi sürecini anlattı.

The HumanBody kobipostasiThe Human Body Sergisi31 Ocak Cuma gününden itibaren Aqua Florya Alışveriş merkezi içerisinde bulunan İstanbul Akvaryum Bilim Merkezi’nde ziyarete açılacak. Biletlere, İstanbul Akvaryum gişelerinden ve biletix’den ulaşabilirsiniz.

Tüm dünyada milyonlarca insanı büyüleyen The Human Body Sergisi şimdi de Aqua Florya Alışveriş merkezi içerisinde bulunan İstanbul Akvaryum Bilim Merkezi’nde 31 Ocak 2014 günü ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Bir cerrahın gözünden bakmak ve tüm karmaşık gizemiyle insan vücudunu keşfetmek için hayatınızın fırsatı olabilir…


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın