unnamed-84Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, yeni bulut servisi Akıllı Depo’yu müşterilerinin kullanımına sundu. Akıllı Depo servisi ile Turkcell müşterilerine fotoğraf, video, müzik ve dosyalarını güvenle saklamasını sağlarken, tüm cihazlardan istedikleri zaman erişim, sevdikleriyle e-posta ve sosyal ağlar üzerinden paylaşım kolaylığı da sunuyor.

Uygulamayı ücretsiz olarak akıllı telefon ya da tabletine indiren Turkcell müşterilerinin çektikleri fotoğraflar, Akıllı Depo’ya otomatik olarak aktarılıyor ve sonrasında yeni çekilen her fotoğraf, başka hiçbir şey yapmalarına gerek kalmadan Akıllı Depo’da saklanıyor. Sadece fotoğraflar değil akıllı cihazlara indirilen müzikler, dosyalar ve çekilen videolar 3G veya Wi-fi bağlantısı olduğunda da otomatik olarak Akıllı Depo’ya aktarılıyor. Akıllı Depo Turkcell’lerin hatıralarını güvenle saklamakla kalmıyor, büyük boyutlu dosyalar da dahil olmak üzere e-posta ve sosyal ağlar üzerinden kolayca paylaşma imkanı da sunuyor.

Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar
Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Turkcell Bireysel Mobil Servisler Direktörü Tahsin Akar, şunları söyledi:

“Telefonlarımızda ve tabletlerimizde belki de en çok fotoğraf ve videolarımız yer kaplıyor. Hatıralarımız arttıkça depolama ihtiyacımız ve sevdiklerimizle paylaşma ihtiyacımız da artıyor. Bu ihtiyacı karşılamak üzere geliştirdiğimiz Akıllı Depo sayesinde Turkcell müşterileri yalnızca fotoğraflarını değil tüm dijital varlıklarını güvenlik altında saklayabilecek ve düzenleyebilecek. Kullanım kolaylığı ile bir kez daha ‘İyi ki Turkcell’liyim’ dedirtecek Akıllı Depo servisimizi 1GB saklama alanı hediyesi ile birlikte sunuyoruz.”

DEPO yazıp 2222’ye gönderen iOS ve Android kullanıcıları, Akıllı Depo’yu ücretsiz olarak cep telefonlarına indirebiliyor. Dileyenler uygulamayı T-Market.com App Store, ya da Google Play üzerinden de indirilebiliyor. Uygulama ya da www.turkcell.com.tr/akillidepo üzerinden Akıllı Depo’ya ilk girişte 1 GB ücretsiz depolama alanı ücretsiz olarak tanımlanıyor. Turkcell’liler, hatıraları arttıkça otomatik olarak büyüyecek saklama alanları için vergiler dahil aylık 3,90TL’den başlayan Mini Paket(5GB), Standart Paket (50 GB), Mega Paket (250 GB) seçeneklerinden de faydalanabiliyor.

Turkcell 3G hızıyla güçlenen Akıllı Depo’da uygulama işlemleri ve paylaşımlar için veri kullanımı mobil internet paketinden, paket yoksa kullanıcının mevcut tarifesinden ücretlendiriliyor.

 


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın