Gaziantep Kültür Günleri”, 13-14-15 Aralık tarihlerinde Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kaynak Kültür Yayın Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, grubun, Gaziantep Eğitimciler Derneği ve Hürmet Dostluk ve Dayanışma Derneği ile düzenlediği Gaziantep Kültür Günleri’nin ilk gününde Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil bir konferans verecek. Etkinlik, eski Mekke-Medine fotoğrafları, Kur’an-ı Kerim, Kutsal Emanetler sergileri, yöresel tatların ön plana çıkarılacağı kermes ve okur-yazar buluşmaları ile renklenecek.

Gaziantep Kültür Günleri’nde Anteplilere hitap edecek yazar ve akademisyenler, konuşmalarının ardından okurlarla bir araya gelerek onlarla hem sohbet edecek hem de kitaplarını imzalayacak. Üç gün boyunca verilecek konferansların konu başlıkları ise şöyle olacak:

-13 Aralık Cuma; “Dünden Bugüne Hizmet Anlayışı” Mustafa Yeşil

-14 Aralık Cumartesi; “Namazı Anlayarak Kılmak” Prof. Dr. Davut Aydüz, “Sahabe Mesleği” Dr. Ergün Çapan, “Gönüllüler Hareketi” Naci Tosun

-15 Aralık Pazar: “Risale-i Nuru Okuma ve Anlama” Seyit Nurfethi Erkal, “İman, Kulluk ve Aksiyon” Ali Demirel.

Gaziantep Kültür Günleri’nin ikinci ve üçüncü günlerinde Yeni Ümit ve Hira Dergileri’nin himayesinde yapılacak paneller de yer alacak. İki sene önce yine Antep’te ve aynı mekanda gerçekleştirilen Uluslararası Peygamber Yolu Sempozyumu’nu organize eden Yeni Ümit ve Hira Dergileri öncülüğünde yapılacak panellerin ilkinde “İslam’da Aile”, ikincisinde de “Farklı Seslerin Ahengi” temaları üzerinde durulacak. Hira Dergisi’nin düzenleyeceği “Farklı Seslerin Ahengi” konulu panele, Cezayir’den Vahran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Aşrati , Suudi Arabistan’dan İmam Muhammed Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İshak Sadallah El-Gamidi, Cezayir’den Mevlud Muammari Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Said Buyezri  ve Mısır’dan Nature Arabic Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Dr. Mecdi Said gibi alanında söz sahibi isimler de iştirak edecek.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın