thumbnail_1385461190Türk Hava Yolları Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın THY ile işbirliğini sınırlandırma kararına ilişkin açıklama yaptı.

Türk Hava Yolları (THY) Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın THY ile işbirliğini sınırlandırma kararına ilişkin, “Lufthansa’nın tek taraflı olarak iki konuda aldığı kararı doğru bulmuyoruz ve tekrar gözden geçirileceğini umut ediyoruz” açıklamasını yaptı.

THY açıklamasında, THY’nin hizmet kalitesi ve geniş uçuş ağıyla gerçekleştirdiği büyümesini sürdürdüğü belirtilirken, “Uçtuğu tüm ülkelerde adil rekabet koşullarıyla hareket eden Türk Hava Yolları, yolcularına daha iyi hizmet sunmak için çalışmaktadır. THY üyesi olduğu Star Alliance ittifakı aracılığıyla da tüm üye havayollarının yolcularına hizmet vermektedir. Ortak uçuş (Code-share) ve mil kazanımı ve kullanımı (FFP) uygulamaları da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Lufthansa’nın tek taraflı olarak bu iki konuda aldığı kararı doğru bulmuyoruz ve tekrar gözden geçirileceğini umut ediyoruz” ifadelerine yer verildi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın