Silivri Belediyesi iletişim maliyetlerinden, zamandan, mekandan ve telefon altyapı kurulumunun getireceği maliyetlerinden tasarruf sağlamak macıyla Microsoft’un Lync 2013 çözümünü tercih etti.

Microsoft Türkiye açıklamasına göre, Silivri Belediyesi çalışanları, mobil cihazlarına yükledikleri Lync mobil uygulamasıyla her yerden kurum kaynaklarına erişebiliyor, dahili telefondan ücretsiz sesli ve görüntülü görüşme yapabiliyor, tüm kurum çalışanlarıyla anlık olarak mesajlaşabiliyor. Kurgulanan bu sistem, aynı zamanda diğer Lync kullanan kurumlar ve Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli veya görüntülü görüşme olanağı da sunuyor.

Silivri Belediyesi, bu sayede sabit ve mobil telefon maliyetlerinden büyük oranda tasarruf sağlamanın yanında, iş akışlarının ve bilgi paylaşımının süresini kısaltarak verimliliğini artırdı. Silivri Belediyesi çalışanları, internet bağlantısının olduğu her yerde dahili telefon görüşmesi yapabiliyor, iş süreçlerini takip edebiliyor, imzalaması gereken evrakı e-imza ya da m-imza ile imzalayabiliyorlar. Lync’in birleşik mesajlaşma yetenekleri sayesinde personelin görüşme için uygun olmadığı durumlarda yazılı anlık mesajlaşma, sesli mesaj veya e-posta yoluyla da iletişim kurulabiliyor.

Belediyeden Vatandaşa Bir Tıkla “Halk Günü”

Açıklmada görüşlerine yer verilen Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Lync 2013’ün kendilerini sağladığı avantajlar sayesinde teknolojiyi hizmet üreten bir mekanizma haline dönüştürmekten, hayatı kolaylaştıran şekliyle kullanmaktan memnun olduklarını dile getirdi.

Özcan Işıklar, şunları kaydetti:

“Microsoft Lync ile kurguladığımız sistem, kendi iç iletişimimizi güçlendirmenin yanı sıra belediye çalışanlarıyla vatandaşı yakınlaştırma görevi de üstleniyor. Silivri Belediyesi web sitesi üzerindeki bir simgeyle çalışan tıkla-konuş fonksiyonu sayesinde Silivri sakinleri SİBİM (Silivri Belediyesi İletişim Merkezi) çalışanlarıyla anlık olarak sesli görüşme yapabiliyorlar.”

Işıklar, projenin bir sonraki aşamasında ise haftanın veya ayın belirli günlerinde belediyenin web sitesi üzerinden halkla görüntülü, sesli veya yazılı görüşmeler yapmayı ve sanal halk günü organize etmeyi planladıklarını da ifade etti.

Microsoft Türkiye İş Üretkenliği Çözümlerinden Sorumlu Ürün Yöneticisi Atalay Aktaş da gerçekleştirilen projeye dair şu bilgileri verdi:

“Microsoft olarak, kurumların ve bireylerin uygun maliyetlerle hayatını kolaylaştıracak çözümler sunmaya odaklanıyoruz. Silivri Belediyesi Microsoft’un Lync 2013 çözümünü tercih ederek iletişim verimliliğini artırdı ve maliyet avantajı kazandı. Bu sayede Silivri Belediyesi çalışanlarının halka daha iyi hizmet etmelerine olanak sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın