Aras Gorsel 1Aras Kargo, Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından geliştirilen mükemmellik modeli kapsamında Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün sahibi oldu.

Aras Kargo açıklamasına göre, KalDer değerlendiricileri tarafından gerçekleştirilen saha ziyaretleri sonucu bu ödülü almaya hak kazanan Aras Kargo’nun ödülünü 22. Kalite Kongresi’nde şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Evrim Aras aldı.

Kalite yolculuğuna 2004 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesini almakla başlayan Aras Kargo 2007 yılında paydaş beklentilerini dengeli bir şekilde karşılamak, performansa dayalı bir stratejik yönetim modeli oluşturmak amacıyla, EFQM Mükemmellik Modeli’ni iş yapma biçimi olarak benimsedi.

Aras Kargo’nun bu doğrultuda ilk adımı Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzalamak ve Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) katılmak oldu. Aras Kargo’nun EFQM Mükemmellik Modeli doğrultusunda başlattığı çalışmalar, 2008 yılında Mükemmellikte Kararlılık, 2009, 2010 ve 2011 yıllarında Mükemmellikte Yetkinlik 3 yıldız, 4 yıldız ve 5 yıldız belgelerini alarak devam etti.

Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras
Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras

Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Evrim Aras konuya ilişkin açıklamasında, “Kaliteli hizmet sağlama noktasına bir günde ulaşılmıyor. Ödüllendirilmek önemli ama esas sınav standart koyabilmek, kaliteli hizmeti sürdürmek. Her zaman, tüm firmalar için gidilecek yol var. Her gün müşterilerimizi yeniden kazanmanın yollarına bakmalıyız. Bu gurur veren mükemmellik ödülüne baktıkça, sorumluluklarımızı bir kez daha hatırlayacağız” dedi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın