unnamed-16Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş tarafından lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Çuhadaroğlu Alüminyum 2013 Öğrenci Proje Yarışması (ALU2013)’nda dereceye giren öğrencilere Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nde düzenlenen bir törenle ödülleri teslim edildi. Birinciye 6 bin TL, ikinciye 4 bin TL, üçüncüye 3 bin TL’lik ödülün verildiği yarışmada, 3 adet bin TL’lik mansiyon ödülü de verildi. Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş Genel Müdürü Kenan Aracı tarafından üniversite ve sanayi işbirliğine katkıda bulunmaya devam edecekleri belirtildi.

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş tarafından, alüminyum teknolojilerinin tanıtılması, yaygınlaştırılması ve yaratıcı mimarların sektöre kazandırılması hedeflenerek düzenlenen ‘Expo 2016 Antalya Kulesi’ konulu öğrenci proje yarışmasında kazananlara Mimarlar Odası Antalya Şubesi’nde düzenlenen bir törenle ödülleri teslim edildi. Gerçekleştirilen kolokyum sayesinde öğrencilerin projeleriyle ilgili değerlendirmeleri de dinleme fırsatı yakaladığı ödül töreninde, öğrenci projelerinden oluşan sergi de gezildi. Ödül töreninde Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden öğretim görevlileri yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası Antalya Şubesi ve Yapı Endüstri Merkezi’nden temsilciler de yer aldı.

Yarışmada; İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Sevan Uncu ve Sinan Azizağaoğlu’nun grubu birinci olarak 6000 TL’lik; yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Tuğçe Alkaş ikinci olarak 4000 TL’lik ödülün sahibi oldu. 9 Eylül Üniversitesi öğrencileri Serkan Polat ve Deniz Külekçi’nin grubu üçüncü oldu ve 3000 TL kazandı. ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nden Güneş Duyul ve Pınar Yazdıç’ın grubu; Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Müslüm Botan; Bozok Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Emre İşlertaş ile Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Gökhan Semiz’in grubu 1000 TL’lik mansiyon ödülü kazandı.

‘Çuhadaroğlu olarak sektöre katkı konusunda öncü rolümüz devam edecek’

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş Genel Müdürü Kenan Aracı; “Mimarlık fakültelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinin yaratıcılıklarını desteklemek veödüllendirmek amacıyla düzenlediğimiz yarışmamıza bu sene 394 başvuru yapıldı 52 proje teslim edildi. Öğrencilerin eğitimlerini tamamladıktan sonraki profesyonel iş yaşamlarında daha araştırmacı ve donanımlı olmalarını sağlamayı da amaçladığımız yarışmamızda; dereceye giren öğrencilerin kendi tercihleri doğrultusunda yapacakları iş ve staj başvuruları Çuhadaroğlu tarafından öncelikli olarak değerlendirmeye alınacak” açıklamalarında bulundu.

Öğrenciler sembolik bir kule tasarladı

2004 yılından bu yana düzenlenen yarışma, bu sene Akdeniz Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü işbirliğiyle ‘Expo 2016 Antalya Kulesi’ konulu proje ile gerçekleştirildi. Öğrencilerden; ‘Expo 2016 Antalya Kulesi’ adı verilen, sürdürülebilir mimari tasarım ölçütlerine bağlı kalarak Türkiye ve Antalya’nın değerlerini aktaracak sembolik bir kule tasarlanması istendi. Projeler; fikrin özgünlüğü, alan içerisindeki ‘imge’ değeri, EXPO alanı ile ilişkilenmesi, zemin kararları ile fikrin bütünleşmesi, öneri tasarımın farklı kullanıcı beklentilerini (yaşlı, çocuk, engelli, v.b.) karşılama potansiyeli, fikrin sunum ve ifade becerisi, taşıyıcı sistemin tasarımla bütünleşmesi, tasarımın fuar sonrası kullanım potansiyeli çerçevesinde değerlendirildi.

Jüride önemli isimler vardı

Jüride; Prof. Dr. Arzu Erdem (İTÜ), Prof. Dr. Aysu Akalın (Gazi Üniversitesi), Yard. Doç. Dr. İbrahim Bakır (Akdeniz Üniversitesi, Mimarlık Bölüm Başkanı), Yard. Doç. Dr. Kemal Reha Kavas (Akdeniz Üniversitesi, GSF Dekan Yard.), Dr. Deniz Dokgöz (Dokuz Eylül Üniversitesi), Ertuğ Uçar (Mimar, İstanbul), M. Osman Aydın (Mimar, Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanı) ve Nail Atasoy (Mimar, Antalya) yer aldı.

Yarışmaya Akdeniz Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mimarlar Odası Antalya Şubesi ve Yapı Endüstri Merkezi destek verdi.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın