Türkiye Finans Genel Müdür Yardımcısı Menduh Kara, 3 yıl önce hükümet tarafından Kredi Garanti Fon hizmetinin başlatıldığını anımsatarak, “Bütün büyük bankalar bu fonun içinde. Tek başımıza Türkiye Finans olarak açılan kredilerin yüzde 26,5’unu kredi garanti fonuna biz verdik” dedi.

Türkiye Finans ile Kayseri Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KESOB) arasında esnafa özel şartlarda fon kullandırmak amacıyla protokol imzalandı.

KESOB Konferans Salonu’ndaki protokol töreninde konuşan Genel Müdür Yardımcısı Kara, bir KOBİ bankası olduklarını, KOBİ’lerdeki odaklanmalarının çok üst düzeyde olduğunu söyledi.

Esnafa yönelik çalışmalarının devam ettiğini anlatan Kara, “Bir eksiğimiz vardı, bu da esnaflar arasındaki örgütlenmemizdi. Bu yılın başında esnafa yönelik işletme bankacılığımızı kurduk. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile bir araya geldik. Denizli ve Antalya’da esnafa destek verdik. Üçüncü kent olarak da Kayseri’de esnaf odamızla protokol imzalayacağız. Sunulacak desteklerle esnafımız işini yenileyebilecek ya da ham madde alımı yapabilecek” diye konuştu.

Kara, sadece fon sağlamayı değil aynı zamanda danışmanlık hizmeti yapmayı da amaçladıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“KOBİ’lere danışmanlık hizmeti de veriyoruz. Şu an esnafın gündeminde ödeme kaydedici cihazlar var. Bu alanda ilk giriş yapan bankalardan biriyiz. Talepler toplandı, yazılım bitmek üzere. Gelecek ayın başında bu cihazları müşterilerimize teslim edeceğiz. Esnafa desteklerimiz devam edecek. 3 yıl önce hükümetimiz Kredi Garanti Fon hizmetini bankalara sundu. Bütün büyük bankalar bu fonun içinde. Tek başımıza Türkiye Finans olarak açılan kredilerin yüzde 26,5’unu kredi garanti fonuna biz verdik.”

KESOB Başkanı Mustafa Alan ise esnafa alınan kredileri yerinde kullanmaları tavsiyesinde bulundu.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın