TTNET, girişimcilere yönelik hazırladığı “TTNET Teknoloji Vadisi Programı”yla girişimcilerden gelen iş fikirlerinin ve projelerin hayata geçirilmesi ve onların yatırımcılarla buluşmasına destek oluyor.

TTNET açıklamasına göre, şirket,  2013 başında hayata geçirdiği vizyonu TTNET 360 doğrultusunda, ekosistemini büyütecek dijital girişimcilik projelerine destek olmaya devam ediyor. Yeni vizyonuyla dijital reklamcılık ve e-ticaretten, dijital ödeme ve tahsilat sistemlerine kadar pek çok teknolojik yeniliği kullanıcılarıyla buluşturan TTNET, dijital ekosistemi büyütmek için iş ortaklarının yanı sıra girişimcilerle de birlikte hareket ediyor. TTNET, girişimcilere yönelik hazırladığı “TTNET Teknoloji Vadisi Programı”yla girişimcilerden gelen iş fikirlerinin ve projelerin hayata geçirilmesi ve onların yatırımcılarla buluşmasına destek oluyor.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, Türkiye’nin dijital dönüşümünde yenilikçi fikirlerin önem taşıdığını ve geçen eylül ayında yapılan 11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası sonrasında, gençlere ve girişimcilere “Bizlere hep, ‘başımıza icat çıkarma’ dendi. Biz ise tam tersini söylüyoruz. ‘Gelin icat çıkaralım’ demiştik” çağrısında bulunduğunu hatırlattı.

Bu çağrıyla girişimciliğe ne kadar önem verdiklerini ortaya koymak istediklerini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin dijital dönüşümünde rolümüzü sadece internet erişimiyle sınırlı olarak görmüyoruz. Esas gelişimin dijital ekosistemi daha da büyütecek yenilikçi fikirlere yapılacak yatırımla sağlanacağını biliyoruz. Ülkemizde yeni fikirlerin hayata geçirilmesine ve ekonomiye katılmasına destek olmak amacındayız. Bu alandaki adımlarımızda yanımıza gençleri, girişimcileri alabileceğimiz platformlara yatırım yaparak Türkiye’deki başarılı dijital iş fikirlerini destekliyoruz. Bu bakışımızın en önemli örneklerinden biri olan ‘TTNET Teknoloji Vadisi Programı’yla girişimcilere projelerini test etme ve olgunlaştırma imkanı veriyoruz. İzmir, İstanbul, Ankara’daki kuluçka merkezlerimize, girişimcileri yönlendiriyoruz. Buradan yeni iş fikirlerinin çıkması ve hayata değer katması bizleri çok heyecanlandırıyor. TTNET olarak bundan sonra da dijital iş fikirlerine desteğimizi sürdüreceğiz.”

‘TTNET Teknoloji Vadisi Programı’na bugüne kadar 600’ün üzerinde girişimci başvurdu. Başvurular arasından ön elemeleri başarıyla geçen 34 girişimci için uygulanan eğitim programı da tamamlandı. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından desteklenen eğitim programına, TTNET bünyesinden yöneticiler de katıldı.

Program kapsamında girişimciler, “Girişimcilik Nitelikleri ve İş Kurma Süreçleri”, “Girişimciler İçin İletişim ve Sunum Teknikleri”, “Pazarlama Planı Hazırlama”, “Finansal Plan Hazırlama”, “Yönetim Planı Hazırlama”, “Üretim Planı Hazırlama” konularında eğitim gördü. Ayrıca “İş Modeli Geliştirme”, “İş Planı” ve “Sunum Teknikleri” konularında çalıştaylar yapıldı.

Eğitimlerin ve seçici komitenin değerlendirmesinin ardından kısa listeye giren girişimcilerin birbirinden farklı dijital iş fikirleri TTNET’in İzmir, İstanbul ve Ankara’daki kuluçka merkezlerine yönlendirilecek.

İnovatif projeler değerlendiriliyor

TTNET Teknoloji Vadisi Programı’nda pek çok inovatif proje değerlendiriliyor. Alışveriş oyunu, farklı alanlar için indirim uygulamaları, online eğitim platformları, KOBİ’lere yönelik çözümler, dijital reklamcılık,hasta yakınlarına ve engellilere yönelik uygulamalargirişimcilerin değerlendirilen projelerinden sadece birkaçı…

Kuluçka Merkezine yönlendirilen adaylara burada uygulanacak kuluçkasürecinde; teknolojik altyapı, danışmanlık ve TTNET de dahil olmak üzere farklı kaynaklardan mentorluk desteği verilecek. TTNET, kuluçkasüreci sonrasında ise girişimcileri potansiyel yatırımcılarla buluşturarak, fikirlerinin ve projelerin hayata geçirilmesi için destek olmaya devam edecek.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın