Vefa’nın hafif çelik yapı markası Steelife’ın Afrika’daki ağırlığı artıyor.

Vefa açıklamasına göre, hafif çelik yapılar üreten Steelife, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da güçleniyor.  Bu yıl Afrika pazarına yönelen Steelife, Libya, Tanzanya, Kenya, Gana ve Nijerya’da katıldığı fuarlarda özellikle inşaat hızıyla Afrikalıların ilgisini çekti.

Steelife Genel Müdürü Bülent Aydın, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Afrika ülkelerinde altyapı yatırımlarıyla birlikte konut ihtiyacının da arttığını belirterek, Afrika’daki hükümetlerin öncelikli planları arasında vatandaşlarının yaşam standardını yükseltmek için çok katlı olmayan konutlar inşa ettirmenin geldiğini ve Steelife’ın, bu potansiyelden hareketle, alternatif pazarlar içinde son yıllarda yıldızı parlayan Afrika’ya yöneldiğini kaydetti.

Çelik yapıların yüksek inşaat hızıyla Afrikalıların ilgisini çektiğini aktaran Aydın, “Orta Afrika ülkelerinden Gabon’da 564 konutluk kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirdik. Gabon’da Ulusal Kalkınma Planı’nın en önemli ayaklarından biri olan kentsel dönüşümün ilk projesi altı ay gibi kısa bir zamanda tamamlandı” dedi.

Aydın, hafif çelik yapı sisteminin klasik sistemler ile kıyaslanmayacak derecede yüksek inşaat hızına sahip olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Hafif çelik yapı sistemi özellikle inşaat sezonunun çok kısa olduğu bölgelerde güvenli, kaliteli ve en önemlisi de klasik yapı sistemlerine göre çok daha hızlı inşa edilen bir sistem olarak öne çıkıyor. Kısa sürede üretilip uygulandığı için zamandan tasarruf sağlarken acil çözümler için de ideal bir sistem olarak dikkat çekiyor. Öte yandan bu yıl Libya, Tanzanya, Kenya, Gana ve Nijerya olmak üzere Afrika’nın beş farklı ülkesinde fuarlara katıldık. En son Nijerya’da yatırımların merkezi olan eski başkent Lagos’taki Niconex Fuarı’na katıldık.

Nijerya’da devlet ve özel sektör tarafından yürütülen kalkınma projelerinin merkezi konumundaki Lagos, planlanan konut projeleri ile Steelife için önemli bir pazar olmaya devam ediyor. Çok kısa sürede büyük toplu konut projelerini tamamlayabildiğimizi örnekleri ile anlattığımız fuar standımız, fuarda en çok ilgi çeken stantlarından biriydi. Çok sayıda inşaat firması, yatırımcı ve bireysel katılımcı standımızı ziyaret etti. Ayrıca standımızda Nijerya devlet yetkililerini de ağırladık.”


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın