TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz
TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz

Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) 8 yıldan bu yana KOBİ’lerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği TEB KOBİ Akademi’nin son durağı Uşak oldu.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından bugüne kadar 41 ilde düzenlenen TEB KOBİ Akademi’nin 71’incisi TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un ev sahipliğinde, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kuvvet’in katılımıyla gerçekleşti. 21 Kasım Perşembe günü Uşak Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen organizasyon Uşaklı KOBİ’leri bir araya getirdi.

TEB KOBİ Akademi Uşak’ın açılış konuşmasını yapan Turgut Boz, TEB olarak KOBİ’lere yönelik çalışmaları her zaman ön planda tuttuklarını söyledi ve şöyle devam etti: “TEB KOBİ Bankacılığı’nda birçok ilki gerçekleştirerek, sadece Türkiye’de değil dünya finans sektöründe farklı bir konum edindi. Dünya Bankası’nın bir kuruluşu olan IFC tarafından, KOBİ Bankacılığı alanında dünyanın en iyi 3 bankasından biri olarak gösterildik. Amacımız; ülke ekonomisine önemli katma değeri olan KOBİ’lere bankamız aracılığıyla her türlü finansman desteğini sağlarken, firmaları için ihtiyaç duydukları konularda farklı markalarla yaptığımız işbirlikleri sayesinde onlara bir avantajlar dünyası yaratmak. Banka olarak Uşaklı KOBİ’lerin büyümesi ve güçlenmesi için de her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

TEB, KOBİ’lerin “Danışman Bankası”

KOBİ’lerin sadece bankası değil, aynı zamanda danışmanı da olma hedefiyle 2005 yılından bu yana “KOBİ nerede, TEB Orada” sloganıyla çalışmalarını sürdüren TEB KOBİ Bankacılığı, KOBİ’lerin bilgi eksikliğini gidermek amacıyla ücretsiz olarak birçok farklı hizmet sunuyor.

TEB, KOBİ Akademi ile il il gezerek KOBİ’leri uzmanlarla buluştururken, telefon aracılığıyla sunduğu TEB KOBİ Destek Hattı ve internet üzerinden yayın yapan TEB KOBİ TV ile ihtiyaç duydukları her an KOBİ’lerin yanında oluyor. TEB, bünyesinde iki yıl boyunca eğitim vererek TEB KOBİ Danışmanı olarak yetiştirdiği 400’ü aşkın müşteri temsilcisiyle ise KOBİ’lere işlerini büyütmenin ve global rekabette güç kazanmanın yollarını anlatıyor.

Öte yandan; yeni iş fırsatları, pazarlama ve satış bilgileri, yurt dışı ve yurt içi pazarlar hakkında bilgiler, sektörlerle ilgili haberler, sanayi ve ticarete yön veren mevzuat değişiklikleri gibi birçok konuda ücretsiz olarak bilgi paylaşımında bulunan TEB, TEB KOBİ Kulüp ile de işletmelerin satın almadaki giderlerini yüzde 50’ye varan oranlarda azaltmalarına katkı sağlıyor.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın