Ülkemizin değerli markalarına, dış kaynaklı çağrı merkezi hizmetleri, iş süreçleri yönetimi ve katma değerli hizmetler sunan Callpex, sosyal sorumluluk faaliyetlerine devam ediyor. Sektördeki başarısını topluma karşı görevlerini yerine getirerek taçlandıran Callpex Çağrı Merkezi, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile 17 Kasım’da gerçekleştirilen Avrasya Maratonu’nda gençlere umut olmak için katıldı. Bu yıl 35. kez gerçekleştirilen Avrasya Maratonu’na 26 kişilik ekibi ile destek veren Callpex, böylece örnek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Callpex çalışanları, maraton öncesi TOG adına etkinliğe katıldıklarını ve vakıf için bağış topladığını özel bir duyuru ile açıkladı.  Callpex gönüllü takımının desteğiyle toplanan gelir, gençlerin sosyal sorumluluk projelerine ve eğitimlerine aktarılacak.

Anahtar Gençlerin Elinde!

Anadolu Yakası gişelerinden başlayan etkinlikte toplam 15 kilometre koşuldu. Katılımcıların TOG logolu tişört giymeleri ve koşu başlamadan önce rengârenk Callpex – TOG balonlarının havaya uçurulması etkinliğe renk kattı.

Metin Tarakçı: Topluma sağladığımız değerler de bizi farklı kılıyor

Bu anlamlı sosyal sorumluluk projesine katkı sağladıkları için mutlu ve gururlu olduklarını belirten Callpex Genel Müdürü Metin Tarakçı, “Toplum Gönüllükleri Vakfı ile işbirliği yaparak gençlerin yanında olmaya çalıştık. Callpex olarak sadece sunduğumuz hizmetin kalitesi değil, topluma sağladığımız değerler de bizi farklı kılıyor. Sosyal sorumluluk ruhunu taşıyan bir firma olarak, gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyen Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile ortak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Kerim Paker: Bizi bu yolda yalnız bırakmayan Callpex’e sonsuz teşekkürler

TOG Yönetim Kurulu Eş Başkanı Kerim Paker ise görüşlerini şöyle açıkladı: “Gençlerin enerjisini toplumsal faydaya dönüştürmek ve yaptığımız projelerle toplumsal barışa katkı sağlamak en önemli amacımız. Türkiye nüfusunun %16’ini oluşturan gençlere daha fazla eğitim olanağı sağlayarak çevrelerindeki sorunlara çözüm odaklı bakmalarına destek veriyoruz. Yaşam boyu öğrenme yaklaşımıyla, gençlerin okul ortamları dışında kendilerini ifade etmelerini sağlıyor ve kendi yaşam pratiklerini kazanmalarına imkan veriyoruz. Bizi bu yolda yalnız bırakmayan ve destek veren Callpex’e ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Her bağış çok anlamlı

Toplum Gönüllüleri Vakfı ile ortaklaşa gerçekleştirilen bu sosyal sorumluluk projesinde toplanan bağışlarla gençlerin eğitimlerine, kişisel gelişimlerine destek verilmesi amaçlanıyor. Hayata geçirilen bu proje ile gençlere daha fazla eğitim olanağı sağlanıyor ve sosyal sorumluluk projelerine destek veriliyor.Sabit bir tutarın belirlenmediği bu projede küçük-büyük tüm bağışlar, birleşerek çok anlamlı hale geliyor.

Callpex’in TOG ile yaptığı işbirliği bir süredir devam ediyor. Callpex, geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda da TOG ile ortak bir proje yürüttü. Gönüllülük kapsamında çağrı merkezi çalışanları, TOG’a telefonla bağış toplama konusunda destek verdiler. Toplanan bağışlar, Gençlere Değer kampanyası kapsamında Toplum Gönüllüsü Gençlerin bir yıl süreyle desteklenmesi için kullanılacak. Callpex ve TOG tarafından yürütülen bağış toplama çalışmalarının tüm özel günlerde devam etmesi planlanıyor.

sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın