akbankAkbank’ın, dünyadaki ve Türkiye’deki ekonomik gelişmeleri müşterileriyle paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlediği “Akbank Sizin İçin Buluşmaları”nın 14. toplantısı Aydın’da gerçekleştirildi.

Anemon Otel’de düzenlenen etkinlikte, dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler paylaşıldı. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, yaptığı açıklamada, piyasalarda yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Binbaşgil, şunları söyledi:

“Amerikan Merkez Bankası’nın varlık alımını azaltacağına yönelik vermiş olduğu sinyaller özellikle gelişmekte olan ülke ekonomilerinde bir akım çalkantılara yol açtı. Türkiye’de, diğer gelişmekte olan ülkeler gibi bu gelişmelerden bir miktar etkilendi. Ancak ekonomimiz eskiye oranla yapısal olarak çok daha güçlü. Bankacılık sistemimiz de çok daha sağlam. Geliştirilebilecek alanlarımız olan tasarrufun artırılması ve cari açığın düşürülmesi konusunda da önemli aksiyonlar alınmakta. Genç nüfus ve yüksek büyüme potansiyeli ile Türkiye’nin önü açıktır. Ancak dünya sıralamasında daha da iyi yerlere gelebilmek için illerimizin rekabetçiliğini, sanayileşme oranını, üretim, istihdam ve ihracat potansiyellerini daha da artırmalıyız.”

Aydın’ın Türkiye’nin en önemli turizm bölgelerinden biri olduğunu vurgulayan Binbaşgil, “Akbank olarak Aydın’a ayrı bir önem veriyoruz. İlimizin daha da büyümesi için katkımızı artıracağız. Aydın’ın sahip olduğu yüksek büyüme potansiyeline inanıyoruz. Akbank, Aydın’a yatırım yapmaya devam ediyor, edecek” dedi.

Aydın’da, topladıkları mevduatın 2 katından daha fazla kredi verdiklerini belirten Binbaşgil, “İlde 185 bine yakın müşterimiz bulunuyor. 11 şube, yaklaşık 50 ATM ve 150 Akbanklı ile müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına pratik, hızlı ve modern çözümler sağlıyoruz” diye konuştu.

Binbaşgil, Akbank’ın 2013 Eylül sonu itibarıyla Türkiye genelinde turizme 3,5 milyar lira kredi desteği sağladığının da vurguladı.


sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir yanıt yazın